Зеленський ветував закон про державну підтримку «Пласту»

Зеленський не підписав закон, а повернув його на розгляд парламенту зі своїми пропозиціями

14:08, 4 вересня 2019

Президент України Володимир Зеленський повернув Верховній Раді закон про державне визнання й підтримку національної скаутської організації «Пласт», свідчить інформація на сторінці закону на сайті парламенту.

Пропозиції президента до закону «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України» надійшли до парламенту 3 вересня.

У своїх пропозиціях Зеленський написав, що закон визначає «Пласт» як єдину національну скаутську організацію України, тоді як, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, наразі в Україні зареєстровано низку скаутських громадських організацій.

«Визначення ж Законом однієї скаутської громадської організації (Пласту – національної скаутської організації України) як єдиної в Україні національної скаутської організації фактично створює переваги та привілеї для її функціонування та отримання нею державної підтримки, а також зумовлює ризик унеможливлення створення та дальшої діяльності вже створених інших скаутських організацій, а відтак і обмеження права громадян на свободу об’єднання у такі громадські організації», – сказано в поясненні Зеленського.

Також у своїх поясненнях він апелює до Конституції, якій, за його словами, суперечить цей закон.

Нагадаємо, 30 травня Верховна Рада 8 скликання ухвалила закон «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України». 19 червня тодішній голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав його й передав на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Закон, який підтримали лише 228 депутатів попереднього скликання Верховної Ради, передбачав внесення змін до законів «Про культуру» і «Про позашкільну освіту» для визначення формату державної підтримки «Пласту».

Автори закону писали, що «Кожен юнак і дівчина, підготовлені в «Пласті», ще до досягнення 18-річчя володіють набором компетенцій, які дозволяють керувати відділом або департаментом, планувати і реалізовувати ефективні рішення тощо. Тобто саме тими компетенціями, яких так не вистачає для політичного та економічного розвитку України».

«Пласт», як український аналог скаутського руху, з’явився в Україні у 1911 році. 12 квітня 1912 року у Львові вихованці одного з засновників Пласту, Олександра Тисовського, вперше склали присягу. Цю дату традиційно вважають днем народження українського Пласту. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.

Як йдеться в повідомленні на сайті організації, «метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, провідників суспільства на ідейних засадах Пласту та на засадах християнської моралі».