На посаді голови Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі займатиметься, зокрема, зменшенням державної регуляції в бізнесі та реформуванням митниці.
Як розповів 9 травня під час брифінгу в межах робочої поїздки на Закарпаття президент Володимир Зеленський, він очікує результатів його роботи уже в найближчі місяці, пише «Укрінформ». За словами Зеленського, під час президентства в Грузії Саакашвілі «дійсно зміг подолати корупцію та зробити сучасну митницю».
«Ми з ним багато про це говорили. Він розповідав, що свого часу поставив нових людей на митниці, потім усіх розігнав. Через деякий час поставив інших – і довелося розігнати знову. Така складна річ – реформа митниці. Я дуже хочу, щоб він нею займався», – сказав президент.
Крім того, Зеленський зауважив, що Саакашвілі має «міцні інвестиційні зв’язки з багатьма країнами» і значний досвід у залученні іноземних інвесторів. Також президенту потрібна допомога Саакашвілі з пенсійною реформою.
«У нього багато справ, багато реформ», – підсумував Володимир Зеленський.
Нагадаємо, 24 квітня уряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова та голову Митної служби Максима Нефьодова. Того ж дня Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування можливих корупційних дій посадових осіб Державної митної, податкової та фіскальної служб. В уряді заявляють, що серед причин звільнення очільників митниці та податкової – слабкі показники по надходженню в державний бюджет.
Як інформував ZAXID.NET, Зеленський призначив Саакашвілі 7 травня головою Виконавчого комітету реформ – допоміжного органу при президентові України, основним завданням якого є підготовка пропозицій щодо стратегічного планування реформ, їх узгодженого впровадження та моніторинг реалізації реформ. Виконавчий комітет реформ входить до складу Національної ради реформ при президентові України.
Після цього Грузія, де проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ, відкликала з України свого посла для консультацій.
До цього Володимир Зеленський пропонував Саакашвілі посаду віце-прем'єра з реформ, проте під час попередніх консультацій з фракціями у Верховній Раді не набралося досить голосів депутатів для його призначення в уряд.