Міхеїла Саакашвілі призначили головою Виконкому реформ
Президент України вніс зміни в діяльність Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ
Президент України Володимир Зеленський призначив Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ. Про це свідчить указ № 169/2020 «Питання Національної ради реформи і Виконавчого комітету реформ», опублікований ввечері у четвер, 7 травня.
«Щиро вітаю Міхеїла Ніколозовича з новим відповідальним викликом. Вірю, що він зможе надати імпульс Національній раді реформ та допоможе в здійсненні важливих змін у житті країни», – зазначив президент України Володимир Зеленський.
Також цим указом голова держави призначив Олександра Ольшанського заступником голови Виконавчого комітету реформ. Ольшанський – український підприємець і громадський діяч у галузі інформаційних технологій, президент холдингу Internet Invest Group.
Документом вносяться зміни до указів голови держави щодо єдиної державної політики реформ в Україні, забезпечення діяльності Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ та положення про Національну раду реформ.
Цим же указом Зеленський вніс зміни до попередніх указів щодо Нацради реформ. Зокрема тепер до її склади входять: голова Верховної Ради (за згодою); прем'єр-міністр України; перший віце-прем'єр-міністр; віце-прем'єр-міністри та інші члени Кабінету міністрів, які очолюють міністерства — за погодженням із прем'єр-міністром; секретар Ради національної безпеки і оборони; керівник Офісу президента; голова Виконавчого комітету реформ та його заступник. А також за згодою до ради входять голова Нацбанку, голови комітетів Верховної Ради України, чотири представники від громадських об'єднань.
В указі Зеленського вказано, що голову Виконкому ради і його заступника призначає президент.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Сам екс-президент Грузії опублікував фото з вином, після того, як стало відомо про його призначення головою Виконавчого комітету реформ. Фото з'явилось у Facebook Саакашвілі.
«Кілька пляшок відмінного грузинського вина з мого села прорвали карантин і доїхали до мене сьогодні. В принципі сьогодні є що відзначати. Здоров'я вам», - написав він.
Зазначимо, що напередодні колишній президент Грузії та екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив, що працюватиме в Нацраді реформ. Але не секретарем, як повідомляли ЗМІ, а головою виконкому.
Нацрада реформ була створена в 2014 році за указом п'ятого президента Петра Порошенка. У документі зазначалося, що – це «спеціальний консультативно-дорадчий орган при президентові України з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо впровадження в Україні єдиної державної політики реформ та їх реалізації». Персональний склад Нацради затверджує президент.
Згідно з офіційною інформацією, у 2014-2018 роках відбулося 28 засідань Нацради, останнє – на початку березня 2018 року.
Хто такий Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з 25 січня 2004 до 25 листопада 2007 і з 20 січня 2008 по 17 листопада 2013 року. Починаючи з 2014 року проти нього в Грузії відкрили низку кримінальних справ за перевищення повноважень на посаді президента, розтрату бюджетних коштів, а також за побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі, за що його заочно арештували на 6 років. Оскільки він не перебуває на території Грузії, його оголосили в розшук.
У 2015-2016 роках Саакашвілі був головою Одеської ОДА та радником президента України Петра Порошенка. Отримав громадянство України у травні 2015 року, проте у липні 2017 року Порошенко своїм указом його позбавив. 10 вересня 2017 року Саакашвілі прорвав польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, що супроводжувалося протистоянням з прикордонниками і правоохоронцями. 22 вересня 2017 року Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали в ресторані у центрі Києва, після чого доставили в аеропорт «Бориспіль» і відправили літаком до Польщі. 28 травня 2019 року президент Володимир Зеленський скасував рішення свого попередника про позбавлення Саакашвілі громадянства України. Вже 29 травня Саакашвілі повернувся в Україну.