Житомирська облрада проголосувала за використання прапора ОУН на території області

20:45, 7 березня 2018

На сьогоднішній сесії Житомирської обласної ради депутати затвердили порядок використання прапора національної визвольної боротьби українського народу (революційного червоно-чорного прапора ОУН) на території Житомирської області. Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної ради.

Як зазначається, депутати рекомендують підняття біля адміністративної будівлі Житомирської облради, а також на будівлях, в яких розміщуються органи місцевого самоврядування, революційного прапора ОУН в певні дати, пов'язані з видатними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті Героїв.

В інформації зазначається, що перелік дат складається з шести пунктів: 1 січня - День народження голови Проводу ОУН Степана Бандери, 9 березня - День народження Тараса Шевченка, Четверта неділя травня - Свято Героїв, 23-24 серпня - День прапора і день Незалежності України, 14 жовтня - день захисника України, день створення УПА, 21 листопада - день Гідності та Свободи.

«На знак пам'яті Героїв національно-визвольної боротьби революційний прапор ОУН піднімати в траурному оформленні - в цьому випадку до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка», - йдеться в повідомленні.

Депутати облради також рекомендують керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, громадських об'єднань Житомирщини вивішувати революційний прапор ОУН на будівлях у зазначені дні.

Нагадаємо, у День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні на флагштоці перед Львівської міськради у вівторок, 20 лютого, вперше вивісили червоно-чорний прапор.

15 лютого депутати Львівської міськради рекомендували під час відзначення пам’ятних дат та урочистих подій у місті використовувати червоно-чорний прапор та іншу національно-патріотичну символіку. Частина місцевих політиків наполягали, що червоно-чорний прапор слід використовувати паралельно з державним синьо-жовтим і вивішувати на усіх адмінбудівлях, однак ветерани УПА і ОУН засудили такі ініціативи.