Журналісти виявили схему вступу до університетів без здачі ЗНО

СуспільствоРоман Ганкевич, 25 жовтня 2017115577
Журналісти виявили схему вступу до університетів без здачі ЗНО
фото УНІАН
схема починається зі вступу абітурієнтів після 9-го класу до професійних технікумів або коледжів, а по їх завершенню – до ВНЗ на другий чи третій курс без складання ЗНО

У 2017 році до вищих навчальних закладів без складання зовнішнього незалежного оцінювання вступили 27% від усіх бюджетників і майже 39% на платну форму навчання. Про це свідчать дані розслідування видання «Тексти».

За інформацією журналістів, схема починається зі вступу абітурієнтів після 9-го класу до професійних технікумів або коледжів, а по їх завершенню – до ВНЗ на другий чи третій курс без складання ЗНО.

За словами чиновників Міносвіти, кількість таких студентів залежить від попиту на ринку праці, а також від того, скільки молоді закінчило цього року ПТУ, і скільки виші планують набрати. «Вступного іспиту безпосередньо при ВНЗ достатньо, щоби перевірити рівень знань таких вступників», – розказав спеціаліст Департаменту вищої освіти Володимир Кашперський.

Згідно з даними розслідування, деякі виші зазделагідь домовляються з коледжами про «перехід на бакалаврат». Зазначається, що іноді потенційних студентів беруть цілими групами. Вступні іспити у цьому випадку – лише формальність, адже в результаті зацікавлені обидві сторони.

Колишня заступниця міністра освіти Інна Совсун зазначила, що така ситуація пов’язана ще з перебірливістю студентів, які віддають перевагу «економічній освіті». «Через нестачу абітурієнтів на деякі технічні спеціальності, ВНЗ часто «закривають» бюджетне замовлення за рахунок молодших спеціалістів», - пояснила Інна Совсун.

Результати розслідування показали, що найпопулярніші напрями серед «молодших спеціалістів»: на першому місці «Право» (більше 2500 вступників з-поміж молодших спеціалістів), на другому – «Облік і оподаткування» (2251 вступників), на третьому – «Фінанси, банківська справа та страхування» (2203 вступників), на четвертому – «Менеджмент» (2093 вступників), на п’ятому – правознавство (2044 вступників).

Крім того, до них можна віднести педагогічні спеціальності (дошкільна освіта, початкова освіта, середня освіта).

Автори дослідження пропонують декілька шляхів вирішення проблеми. Перший пов'язаний з освітньою реформою, яка передбачає оцінювання знань після 9-го класу, що могло б частково зняти проблему. Другий – держава повинна стимулювати фахівців «залишитися в професії». Також, автори пропонують для окремих технічних спеціальностей запровадити загальні фахові тести.

Як повідомлялося, реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2018 році триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук