Голосування комісії з питань громадянства при президенті України за припинення українського громадянства екс-глави Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі відбулося 26 липня, присутні на засіданні проголосували за рішення одноголосно. Про це йдеться у статті видання KyivPost.
За даними ЗМІ, серед 12-ти з 15-ти членів комісії, що були присутні на засіданні, лише один утримався. Водночас, не було директора Інституту демографії та соцдосліджень НАН Елли Лібанової, глави Мінкульту Євгена Нищука та нардепа від БПП Валерія Пацкана.
Серед тих, хто підтримав припинення громадянства Саакашвілі – глава Адміністрації Президента Ігор Райнін, керівник апарату АП Олексій Дніпров, заступник голови СБУ Віктор Кононенко, глава департаменту з питань громадянства АП Максим Моісєєв, держсекретар МВС України Олексій Тахтай, заступник глави Міноборони Іван Руснак, заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, ректор Київського університету права НАН Юрій Бошицький, заввідділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН Віктор Войналович.
«24 липня Порошенко змінив склад Комісії з громадянства, призначивши трьох нових членів, у т.ч. Тахтая. Він фігурує у відео, де він домовляється про корупційну схему продажу піску з колишнім заступником глави МВС Арсена Авакова Сергієм Чеботарем», – зазначає видання. Однак Тахтай ці обвинувачення заперечує.
Інший член комісії – Олексій Дніпров – був заступником міністра Дмитра Табачника за часів Януковича і главою його апарату та підлягає люстрації, але президент Порошенко ігнорує зобов’язання звільнити його за законом про люстрацію.
Як повідомляв ZAXID.NET, Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства через те, що він нібито приховав інформацію про своє кримінальне переслідування у Грузії. Сам Саакашвілі відреагував на цю інформацію, назвавши себе «простим українцем», який боротиметься за своє громадянство. Щодо даних у своїй анкеті Саакашвілі сказав, що не брехав, просто не визнає звинувачень «проросійської влади Грузії».
Міхеїл Саакашвілі напередодні полетів до США. Він заявив, що буде домагатися повернення в Україну.
Зазначимо, що грузинського громадянства його позбавили 4 грудня 2015 року.
Також колишній президент Грузії і екс-губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі заявив, що має намір звернутися до адміністративного суду через те, що його позбавили українського громадянства.
Згодом міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані висловила сподівання, що офіційний Київ зможе почати процес екстрадиції Міхеїла Саакашвілі, як тільки він повернеться в Україну.