<

Знаний на весь світ львівський графік Роман Романишин відкрив виставку «Вертеп»

Головні Новини за 04 лютогоОксана Сенишин, 4 лютого 2015, 12:26 0

Роботи, виконані у техніці левкасу, а також графіку митець Роман Романишин виставив у галереї «Зелена канапа» у Львові. 

Вперше художник представив серію дванадцяти графічних творів «12 місяців», а також серію «Планетаріум», перші друки котрої можна було побачити на цьогорічній Різдвяній виставці у цій галереї. 

Окрім станкової графіки, Роман Романишин виставив перші роботи з нової серії кінетичних та статичних об’єктів під назвою «Безкінечність». 

Його «Вертеп», каже митець, - це не традиційне дійство, а радше театральне. Своїми роботами він спонукає глядача відчути свою причетність до серйозного і великого дійства, яке відбувається навколо нас.

«Вертеп - це коли людина чує себе у певному театральному дійстві, в середовищі, в колі друзів, які грають – необов’язково навіть грають ролі - підпорядковуються якимось певним театральним законам», - пояснив він.

Тому деякі кінетичні роботи митець дозволяє глядачу рухати, аби той відчув цю причетність.

Що ж до графіки Романа Романишина, то вона визнана віртуозною чи не в усьому світі. Він – у десятці найкращих художників кольорової графіки. Призові місця митець брав на Міжнародній виставці міні друку в Іспанії, Кореї, Сполучених Штатах Америки, Росії, Польщі. Його твори - у збірках провідних музеїв сучасного мистецтва світу, на всіх континентах.

А ця виставка дозволяє глядачу віднайти себе, звернутися до свого коріння. 

«Філософія. Люди вдягають на себе маски. Виставка спонукає задуматися над тим, як вони поводяться, яку роль виконують, хто вони є насправді, як вони з тим вживаються. У пана Романа завжди філософські роботи. Виставку цю не варто дивитися дуже поверхнево. Можна біля кожної роботи постояти, подумати, повдивлятися», - зауважила куратор виставки Олеся Домарадзька.

Виставка триватиме до 22 лютого. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук