Сьогодні вони вперше співають гімн України на олімпійському п'єдесталі, роблять пробіжку з синьо-жовтим прапором і відчувають смак перших серйозних перемог. Вони молоді, талановиті і дуже перспективні. Попереду в юних українських спортсменів - дорослі Олімпіади, важкі виклики і нові рекорди.
Сьогодні, 28 серпня, у Нанкіні, що в Китаї, завершилися змагання ІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор. Впродовж двох тижнів найкращі юні атлети з усього світу боролися за нагороди престижного міжнародного форуму. На Олімпіаді в Китаї українська збірна здобула 29 нагород, серед яких 9 золотих, 9 срібних та 11 бронзових. У результаті молоді українці посіли 4 місце у загальному заліку.
Попри нелегку ситуацію в країні, українські спортсмени зберігали сильний командний дух, боролися до останнього за право співати рідний гімн і завершували свої виступи вигуками «Слава Україні!». Під проводом знаменитого боксера Олександра Усика юнацька збірна України боролася за нагороди і відстоювала честь країни на Юнацькій Олімпіаді. Хто вони - олімпійська надія України - дізнайтесь в огляді ZAXID.NET.
Молоді і золоті
Перше золото для України на Юнацькій Олімпіаді завоював плавець Михайло Романчук. У перший же день змагань юний олімпієць у плаванні на 400 м вільним стилем здобув золоту медаль. У фіналі рівненський спортсмен фінішував з результатом 3:49.76. Однак на цьому плавець не зупинився і вже за кілька днів поповнив скарбничку української збірної сріблом, продемонструвавши другий результат на дистанції 800 м вільним стилем.
Львів'янин Павло Коростильов здобув золоту нагороду на юнацьких Олімпійських іграх у кульовій стрільбі, яка стала третьою в активі українців на Олімпіаді. Уже на початку сесії стрільби з пістолета на дистанції 10 м львів’янин захопив лідерство і до кінця втримав перевагу. Переможний результат Павла 203,4 бала. Таким чином Коростильов на 0,6 бала перевершив світовий рекорд, який він сам і встановив цього року.
Одразу дві медалі у скарбничку збірної України принесла плавчиня Анастасія Малявіна. Спочатку у фінальному запливі на 100м брасом з результатом 1:08.16 призерка чемпіонату світу та Європи серед юніорів Анастасія Малявіна фінішувала третьою, оновивши свій особистий рекорд. Через кілька днів українка подолала дистанцію 200м брасом першою за 2:26.43.
Не менш захопливою була перемога українською тенісистки Ангеліни Калініної, яка у парі з білорускою Іріною Шиманович завоювала золото Юнацької Олімпіади у парному тенісному турнірі. У фіналі українсько-білоруський дует переграв російську пару Касаткіна/Комардіна - 6:4, 6:4.
Ще одне золото для України здобула легкоатлетка із Запоріжжя Єлизавета Янчук, яка виявилася кращою у стрибках у довжину. Єлизавета не лише перестрибнула усіх суперниць, а й встановила особистий рекорд - 6,26 м.
Символічною виявилася перемога української легкоатлетки Юлії Левченко, яка здобула чергове золото для збірної у День Незалежності України. Молода київська спортсменка зуміла завоювати найвищу нагороду, встановивши особистий рекорд - 189 см. Загалом упродовж змагань в Нанкіні вона тричі встановлювала особисте досягнення.
Чемпіон Юнацької Олімпіади Антон Кузнецов у змаганнях змішаної естафети з сучасного п’ятиборства здобув золото у парі з представницею Португалії. У підсумку естафети чемпіони юнацької Олімпіади набрали 1204 очки. «Скажу вам чесно, - зізнався юний чемпіон, - що сьогодні у командних стартах було набагато важче, ніж під час індивідуальних змагань, адже тут відповідаєш не лише за себе і свій результат, а й за партнера по команді, якого зовсім не знаєш, так як і його можливостей. Нам з першого виду вдалося знайти спільну мову з Марією, ми гарно спрацювались».
Ще одне золото у День Незалежності здобув Гліб Піскунов, який у секторі для метання молоту показав найкращий результат, встановивши особистий рекорд – 82.65 м.
Зі словами «Слава Україні!» чемпіон Юнацької Олімпіади Раміль Гаджиєв подякував усім за підтримку після того, як здолав у поєдинку за золото російського боксера. «Чесно кажучи, в мене досі тремтять руки! Навіть не можу передати на словах свої емоції. Я безмежно щасливий та радий, що здобув золоту медаль!», - заявив молодий спортсмен.
«У нас талановиті і патріотичні діти»
Після завершення змагань головний олімпієць України Сергій Бубка заявив, що Юнацька Олімпіада ще раз підтвердила гарні перспективи українського спорту.
«Ми в чергове переконались, які талановиті і патріотичні у нас діти. Я сам не раз ставав свідком, як вони боролись за кожну секунду, кожний метр, кожне очко, щоб над нанкінським небом якомога частіше піднімався синьо-жовтий прапор та лунав гімн України. Це була дружня команда, яка працювала на єдиний результат», - сказав Сергій Бубка.
Також голова НОК України подякував молодому послу української збірної, олімпійському чемпіону Олександру Усику, який на відмінно справився зі своїми обов'язками, ставши для дівчат і хлопців надійним другом та палким вболівальником.
До скарбнички збірної України потрапило 9 срібних нагород завдяки вдалим виступам дзюдоїста Богдана Ядова, плавця Михайла Романчука, бійця тхеквондо Дениса Вороновського, атлета Владислава Грико, меатльниці диска Альони Белякової, атлетку Джойс Коби, каноїстки Людмили Лузан, атлета олександра Малосілова і Ганни Красношпик, яка здобула срібло у стрибках у воду.
У свою чергу бронзовими призерами стали Анастасія Малявіна (плавання, 100м брасом), Софія Зенченко (важка атлетика, 63кг), Юлія Міюц (тхеквондо, +63кг), Людмила Дроздова (дзюдо, змішана команда), Руслан Валітов (легка атлетика, метання диску), Вікторія Сухорукова (стрільба кульова, пневматична гвинтівка, змішана команда), Владислав Грико (спортивна гімнастика, вправи на кільцях), Олександр Масик (греко-римська боротьба, 42кг), Олена Кремзер (вільна боротьба, 52кг), збірна України з велоспорту у складі Дар'ї Ткачової, Анжеліки Тетерич, Владислава Нізицького, Рината Удода (командна естафета) та Пилип Ткаченко (стрибки у воду, командні змагання).
Безперечно, що для молодих українських спортсменів це лише початок олімпійської кар'єри. Більшість імен із призерів Юнацької Олімпіади у Китаї українські вболівальники, напевне, почують вже під час нагородження на дорослих Олімпійських іграх, адже юні спорстмени не збираються зупинятися на досягнутому.