Золотовалютні резерви Нацбанку досягли майже $18 млрд

ЕкономікаАндрій Стець, 5 липня 20171530

Міжнародні резерви України станом на 1 липня зросли до 17,97 млрд доларів США. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

«Таким чином, за перше півріччя 2017-го вони зросли на 16%. Зокрема, за підсумками червня зростання становило 2%», – сказано в повідомленні.

У НБУ відзначають, що сприятлива ситуація на зовнішніх ринках дозволила продовжити купувати валюту для поповнення міжнародних резервів, не створюючи при цьому перешкод для зміцнення гривні.

Так, в ході інтервенцій минулого місяця Національний банк купив 301,6 млн доларів (з них 101 млн доларів - в ході інтервенцій у формі запиту кращого курсу).
У той же час, обсяг проданої по інтервенціях валюти становив 1,4 млн доларів.

«Жодного аукціону з продажу валюти в червні не проводилося, продаж валюти здійснювався шляхом інтервенцій за єдиним курсом для підтримки функціонування міжбанківського валютного ринку, тимчасово дезорганізованого через недавні кібератаки», – відзначають в Нацбанку.

Таким чином, обсяг чистої купівлі валюти Національним банком минулого місяця становив 300,2 млн доларів.

У той же час, кошти з резервів використовувалися для здійснення платежів уряду з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті в сумі 5,8 млн доларів.

«Станом на 1 липня обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку», – наголосили в НБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук