Львівський окружний адмінсуд поновив на посаді командира роти поліції спецпризначення Юрія Гаврилюка, звільненого за отримання хабарів від свого підлеглого, який займався сутенерством. У рішенні суду вказано, що Юрія Гаврилюка звільнили передчасно і ще й з порушенням процедури – його безпосередній керівник не звертався про призначення службового розслідування.
Про затримання Юрія Гаврилюка стало відомо наприкінці травня 2018 року, коли прокуратура повідомила, що виявила бійця львівського батальйону поліції спецпризначення, який займався сутенерством та регулярно давав хабарі начальнику як компенсацію за невихід на роботу. Під час чергового випадку передачі хабара СБУ з прокуратурою затримали самого бійця Руслана Рака та його безспореднього начальника Юрія Гаврилюка.
Руслан Рак у підсумку визнав вину в сутенерстві, уклав угоду із прокурором і отримав доволі м'який вирок – всього три роки умовно. Справу про хабарі досі розглядають в суді, однак Юрія Гаврилюка, якому Рак, за версією правоохоронців, давав хабарі, через цей інцидент ще влітку звільнили з поліції.
На судовому засіданні Юрій Гаврилюк заявив, що звільнення є незаконним, оскільки його вину досі не довели. Суддя Львівського окружного адмінсуду Роксолана Качур погодилася з його аргументами, зазначивши також, що наказ про звільнення виданий з порушенням процедури.
Формальною підставою для звільнення Гаврилюка стали результати службового розслідування, в яких вказувалося, що поліцейський грубо порушив дисципліну. З проханням провести таке розслідування до керівництва Нацполіції Львівщини звернувся заступник прокурора області. Однак, як зазначила суддя Роксолана Качур, це порушує процедуру, оскільки з клопотанням про призначення службових розслідувань щодо працівників окремих підрозділів мають звертатися безпосередні керівники цих підрозділів. Тобто у цьому випадку це мав бути командир батальйону поліції особливого призначення Нацполіції Львівщини (БПОП ГУ НП у Львівській області).
Оскільки ж службове розслідвання провели на вимогу прокуратури, то дисциплінарне стягнення на Гаврилюка, на думку судді, є протиправним.
«Суд вважає, що обставини, які стали підставою для накладення на капітана поліції Юрія Гаврилюка дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції, не знайшли обґрунтованого підтвердження та не вказують на протиправну поведінку позивача, яка може мати наслідком звільнення», – вказаноу у рішенні суду.
Відтак наказ про звільнення скасували, Юрія Гаврилюка поновили на посаді командира 4 роти батальйону поліції особливого призначення і Нацполіцію додатково зобов'язали виплатити поліцейському 36 тис. грн за вимушений прогул. Представники Нацполіції не з'явилися на судове засідання, однак ще мають можливість подати апеляцію на таке рішення суду. Щоправда в частині поновлення на посаді це рішення виконується з моменту проголошення.