З’їзд НСКУ прийняв резолюцію з вимогою звільнити Олега Сенцов

КультураК.С., 25 жовтня 20161710
З’їзд НСКУ прийняв резолюцію з вимогою звільнити Олега Сенцов
Олег Сенцов

Сьомий позачерговий з’їзд Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) прийняв резолюцію з вимогою негайного звільнення незаконно засудженого українського кінорежисера Олега Сенцова і засудженого разом з ним у Росії активіста Олександра Кольченка. Про це повідомив «Детектор медіа».

Проект резолюції був внесений Мирославом Слабошпицьким, Валентином Васяновичем, Володимиром Войтенком, Володимиром Тихим, Аліком Шпилюком, Денисом Івановим.

«Вищий керівний орган Національної спілки кінематографістів України – з’їзд НСКУ, категорично засуджує неправомірний судовий вирок кінорежисеру Олегу Сенцову та екологу Олександру Кольченку, які визнані "в’язнями сумління" міжнародною організацією "Міжнародна Амністія" та визнані «політв’язнями» міжнародним товариством "Меморіал", і вимагає негайного звільнення Сенцова і Кольченка з-під варти й повернення їх в Україну», - йдеться в резолюції з’їзду НСКУ.

На виконання резолюції з’їзд НСКУ уповноважує голову Спілки звернутися з відповідними запитами до міжнародних та українських урядових і неурядових організацій з метою надання їм всебічної інформації щодо справи Сенцова-Кольченка та  солідаризуватися з громадською компанією за звільнення політв’язнів.Керівництво НСКУ зобов’язане щороку звітувати стосовно зробленого у справі звільнення Олега Сенцова та Олександра Кольченка  шляхом брифінгу, сповіщення на сайті або в інший публічний спосіб.

Текст відкритий для підписання кінематографістами, які бажають доєднатися.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року  Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. 

У жовтні 2016 року заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов повідомив, що міністерство юстиції РФ заявляє про неможливість передати Україні засудженого до 20 років тюрми українського режисера Олега Сенцова. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук