100 000 доларів зібрано на потреби Українського Католицького Університету

15 жовтня 20083530

11 жовтня в Києві відбувся перший благодійний бенкет на підтримку Українського Католицького Університету, який організували київські друзі УКУ. Благодійний вечір зібрав двісті двадцять осіб, що бажають підтримати УКУ. Серед них - голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду "Україна-3000", перша леді України Катерина Ющенко, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Гузар, Папський нунцій в Україні Архієпископ Іван Юрковіч.

Глава УГКЦ, Великий канцлер УКУ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар закликав присутніх підтримувати УКУ фінансово як унікальний університет, який у вихованні студентів намагається поєднувати фахове знання та духовну культуру. "Цей університет - один із небагатьох, який готує для нашої держави та Церкви духовну еліту. Його випускники не лише є кваліфікованими працівниками, а й володіють духовною культурою і дивляться на світ крізь призму духовних вартостей, що зараз нам надзвичайно потрібно", - зазначив Блаженніший Любомир.

Пані Катерина Ющенко у своєму зверненні наголосила на тому, що підтримує УКУ, тому що цей Університет протягом багатьох років відроджує в Україні найкращі традиції морального, духовного та патріотичного виховання і дає можливість отримати якісну, сучасну, різнобічну освіту. "Український Католицький Університет не лише дає освіту, а й займається відродженням душі нашого народу, відновлює традиції, притаманні українцям, що були зруйновані у радянський час", - підкреслила перша леді України.

Київський бенкет УКУ допоміг зібрати близько ста тисяч доларів для потреб Університету - це загальна сума від продажу квитків, аукціону та окремих жертводавців і спонсорів. "Тихий" аукціон, під час якого гості мали нагоду придбати витвори мистецтва й таким чином зробити додаткову пожертву на навчання студентів Університету, зібрав майже 35 тисяч доларів. На аукціон було виставлено 49 лотів: крім мистецьких творів, прикрас та послуг, гості могли придбати боксерські рукавиці з автографом Володимира Кличка, "Медовий кошик" від родини Ющенків. Один із гостей також отримав нагоду покататися на лижах з ректором УКУ о. д-ром Борисом Ґудзяком на українському лижному курорті.

"Київські друзі УКУ - це група ініціативних та відданих волонтерів, яка, розуміючи цінність та унікальність Університету, щиро бажає допомагати йому рости й розвиватися. Це переважно вихідці з української діаспори, що тепер живуть у Києві, займають керівні пости в українських і міжнародних компаніях та хочуть допомогти УКУ не лише власними пожертвами, а й залучаючи до підтримки Університету своїх друзів та ділових партнерів", - розповіла голова організаційного комітету благодійного вечора Дзвінка Кришталович.

Спонсорами благодійного бенкету стали компанія Coca-Cola, страхова компанія PZU Ukraine, міжнародна юридична фірма Squire, Sanders & Dempsey, компанія IMTC-MEI, центр нерухомості DOMX, інвестиційна група ITT, компанія Kraft Foods Ukraine. Серед жертводавців варто відзначити бізнесменів Богдана Гаврилишина та Олега Бахматюка, які подарували по 10 000 доларів.

Довiдка ZAXID.NET

Фундамент становлення УКУ заклав Митрополит Андрей Шептицький, який 1928 року заснував у Львові Богословську Академію. З приходом радянської влади 1944 року цей заклад закрили. 1994 року діяльність Богословської Академії було відновлено. 2002 року Богословська Академія була перетворена в Український Католицький Університет, першим ректором якого став о. д-р Борис Ґудзяк.

Український Католицький Університет - одна з провідних навчальних інституцій у Львові, яка плекає інтелектуальний, духовний, моральний та професійний потенціал українських студентів із дотриманням найвищих міжнародних академічних та етичних стандартів, вільних від корупції. Університет не отримує жодної фінансової підтримки від держави та існує цілковито на доброчинні пожертви, які переважно надходять від закордонних жертводавців - неукраїнських фундацій та діаспори.

Формат благодійних бенкетів не є новим для УКУ: вже протягом багатьох років подібні акції проводяться в США та Канаді. В Україні благодійний бенкет київських друзів УКУ став прецедентом українського спонсорства та меценатства для Українського Католицького Університету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук