10 найважливіших фільмів у Каннах

Найбільший у світі кінофестиваль відкрився 8 травня

10:02, 8 травня 2018

71-й Каннський фестиваль традиційно пропонує дуже багато найрізноманітнішого кіно, більшість з якого згодом стане хітами кінопрокату. Наразі кіносвіт залишається заінтригованим й завмер в очікуванні, адже нові та ще нікому невідомі роботи представляють найкращі режисери світу. З усього розмаїття фільмів ми обрали десять, які неможливо пропустити у будь-якому випадку.

«Донбас»

Новий фільм українського режисера Сергія Лозниці «Донбас» відкриватиме другу за значенням програму «Особливий погляд» 71-го Каннського кінофестивалю. Фільм «Донбас» створено в копродукції Німеччини, України, Франції та Нідерландів. Зйомки проходили в Кривому Розі. За словами режисера фільм складається з декількох епізодів, заснованих на реальних подіях. Їх об’єднають спільні герої. Нагадаємо, Сергій Лозниця уже вчетверте бере участь у Каннському фестивалі. Його «Щастя моє» став першим українським фільмом в основному конкурсі. У 2014 році поза конкурсом показали його фільм «Майдан». Минулого року також в основному конкурсі взяв участь фільм Лозниці «Лагідна».

«Жінка на війні»

«Жінка на війні» режисера Бенедикта Ерлінґсона, створений у копродукції Франції, Ісландії та України за підтримки Держкіно, відібрано до конкурсної програми «Semaine de la Critique» («Тиждень критики»). Участь у програмі можуть взяти перший та другий фільм режисера. «Жінка на війні» є другим художнім фільмом ісландського режисера Бенедикта Ерлінґссона. Його режисерський дебют в ігровому кіно «Про коней та людей» отримав чимало нагород. Халла – незалежна жінка, диригентка хору. Також вона є екологічною активісткою. Коли Халла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, вона отримує звістку, що її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено і на неї чекає маленька дівчинка в Україні...

«Будинок, який побудував Джек»

Нова картина Ларса фон Трієра «Будинок, який побудував Джек» поверне культового данського режисера на Круазет після семи років відсутності. У 2011 році фон Трієра оголосили персоною нон-ґрата за те, що режисер заявив, що симпатизує Адольфу Гітлеру. Тепер опального режисера повернули, але в конкурсну програми вирішила про всяк випадок не включати. «Будинок, який побудував Джек» - це історія молодої людини зі штату Вашингтон, який за 12 років перетворюється на вправного серійного вбивцю. Головні ролі у фільмі виконали Ума Турман, Метт Діллон і внучка Елвіса Преслі Райлі Кіо.

«Всі знають»

Психологічний трилер «Всі знають» володаря «Оскара», іранського режисера Асгара Фархаді відкриє кінофестиваль. Фільм також братиме участь у конкурсі. Головні ролі у фільмі зіграли Хав'єр Бардем та Пенелопа Крус. Лаура разом зі своєю родиною їде з Буенос-Айреса в рідне село в Іспанії на свято. Однак приїзд до родичів порушується подіями, які змінюють хід життя персонажів. Для акторського подружжя Пенелопи Крус та Хав’єра Бардема це третій спільний фільм. А для Фархаді – третій фільм у каннському конкурсі.

«Людина, яка убила Дон Кіхота»

Показ фільму Террі Ґілльяма «Людина, яка убила Дон Кіхота» висів на волоску: до суду з вимогою заблокувати показ «Дон Кіхота» звернувся португальський продюсер Паулу Бранку, який брав участь в реалізації проекту. Він наполягає, що досі має права на фільм, і вимагає компенсацію в розмірі €3,5 млн. Фестиваль відразу оголосив, що готовий підкоритися будь-якому рішенню суду, проте перебуває на боці режисера. За сюжетом людина з XXI сторіччя потрапляє до середньовічної Іспанії, де його приймають за Санчо Пансу. Він має з'ясувати, хто вбив Дон Кіхота. У фільмі знімались Адам Драйвер та Ольга Куриленко. За планами дирекції фільм Ґілльяма має закрити фестиваль.

«Книга образів»

Жан-Люк Годар завжди нарікає на Каннський фестиваль, звинувачуючи його у гламурності. Саме Годар був одним із тих кінематографістів, які у 1968 році зірвали фестиваль через протести у Франції. Через 50 років після цієї події нова робота 87-річного режисера бере участь у конкурсі. Через рік після того, як за «Золоту пальмову гілку» змагався фільм Хазанавічуса «Молодий Годар». Цього разу живий класик продовжує експерименти з формою.

«Холодна війна»

Свого часу Каннський фестиваль пропустив фільм Павліковського «Іда». Після шаленого успіху фільму очевидно, що нова робота Павліковського викликала в організаторів непереборне бажання показати її саме у Каннах. Польський режисер розповість історію кохання на тлі подій холодної війни.

«Три обличчя»

Включення до основного конкурсу Джафара Панахі є не лише визнанням його художнього рівня. У 2010 році Панахі був звинувачений у поширенні антиурядової пропаганди і в підриві національної безпеки. Режисера засудили до тюремного ув'язнення і заборонили знімати кіно до 2030 року. Під тиском світової спільноти тюремне ув’язнення замінили домашнім арештом. Вже отримавши заборону займатися професією Панахі зняв фільм «Таксі» ніби-то на відеореєстратор в машині. Цікаво, якою буде його нова картина.

«Соло. Зоряні війни. Історія»

Віддасть шану фестиваль і масовому кіно. Нагадаємо, що саме на Круазет завершилась основна сага. Новий проект «Соло. Зоряні війни. Історія» є спінофом основної сюжетної лінії. Фільм розповідає про юність контрабандиста Хана Соло до того, як він зустріне Обі-Вана Кенобі та Люка Скайуокера.

«Космічна одіссея 2001»

Традиційна програма «Каннська класика» відзначить 50-річчя картини Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001» світовою прем'єрою відреставрованої 70-міліметрової версії цього визнаного шедевра. Відновлену картину представить режисер Крістофер Нолан, який відвідає фестиваль у Каннах вперше. На показі будуть присутні члени родини Стенлі Кубрика, зокрема його донька Катарина. У відреставрованій версії відновлені нові елементи з оригінальних негативів. Шанувальник покійного американського режисера Нолан тісно співпрацював з командою Warner Bros. Pictures протягом усього процесу. Також Нолан 13 травня дасть в Каннах майстер-клас.

Нагадаємо, що Каннський фестиваль відбудеться з 8 по 19 травня. Читачі ZAXID.NET традиційно матимуть змогу отримувати інформацію про усе найважливіше, що відбуваються на найбільшому кінофестивалі у світі безпосередньо з місця подій.