«1+1 медіа» купує супутникового оператора Viasat

ЕкономікаІрина Данилів, 26 лютого 201612420
«1+1 медіа» купує супутникового оператора Viasat

Група «1+1 медіа» Ігоря Коломойського має намір придбати компанію «Віжн ТБ» – це найбільший в Україні оператор супутникового телебачення ТМ Viasat, яка належала шведському медіахолдингу Modern Times Group (MTG). Таку інформацію портал ЛІГА.net отримав від топ-менеджера конкуруючої медіагрупи та керівника телекомунікаційної компанії. За оцінкою одного з них, сума угоди могла скласти від 300 до 500 млн грн ($15-20 млн).

У прес-службі «1+1 медіа» небагатослівні. Керівник відділу корпоративних комунікацій Галина Грубляк заявила, що не може надати коментар щодо цієї угоди. Але, якщо заява щодо цієї теми буде, то пообіцяла відразу повідомити.

Директор з розвитку Viasat Петро Конов також відмовився від коментарів.

Угода вже не є таємницею для президента компанії «Київстар» Петра Чернишова, оскільки Viasat є партнером мобільного оператора щодо ТВ-послуг для абонентів домашнього інтернету. Але Чернишов також відмовився розголошувати подробиці угоди.

Опосередкованими доказами продажу Viasat також є те, що шведський холдинг MTG вже досить давно шукав покупця на свою українську компанію, оскільки ще минулого року шведи ухвалили стратегічне рішення про вихід зі східноєвропейських ринків і в жовтні вже продали активи в Росії. Провісником угоди також було те, що директор «Віжн ТБ» заявив про перехід на нову роботу компанію «Нова Пошта».

Компанія «Віжн ТБ» була заснована в 2006 році. На сьогодні Viasat Ukraine – це  найбільша супутникова ТБ-платформа країни. За оцінками учасників ТВ-ринку, вона обслуговує близько 150 000 абонентів. Минулого року компанія уклала угоду про надання телевізійних послуг абонентам домашнього інтернету від «Київстар».

Після завершення угоди, на українському ринку не залишиться незалежних супутникових платформ. У травні 2015 року «Медіа група Україна», що контролює Рінат Ахметов, викупила провайдера платного супутникового ТБ Xtra TV. Решта супутникових платформ, які за останні 10 років з’являлись на українському ринку, через масове  телепіратство та невисоку купівельну спроможність українців не змогли затриматись на ринку.

На думку Олександра Глущенка, члена громадської ради при Національні раді з питань телебачення та радіомовлення «1+1 медіа» купує супутникову платформу на перспективу.

«Після того як в телевізійне законодавство будуть внесені зміни і безкоштовний соціальний пакет каналів стане в рази менше, медіагрупи зможуть на супутнику закодувати інші канали і продавати до них доступ», - пояснив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук