<

Частка російського контенту на українському ТБ залишається великою

КультураК.С., 10 червня 20159330

Громадянський рух «Відсіч» у рамках ініціативи «Бойкот російського кіно» провів моніторинг ефіру десяти українських телеканалів. Незважаючи на те, що закон про часткову заборону російських фільмів і серіалів набув чинності 4 червня, частка російського контенту на українському ТБ все ще залишається великою.

Як і раніше, лідерами за обсягами російського контенту є телеканали «Інтер» (75% російського контенту), «Україна» (61%) та НТН (50%). Загалом, на російську продукцію припадає майже третина ефірного часу. І саме цей продукт показують у прайм-тайм, наголошують активісти.

Катастрофічним залишається становище української мови на «українському» телебаченні, вважають автори дослідження. «Якщо восени минулого року ми фіксували 29% україномовного контенту, то нині його частка зменшилася до 28%. І це попри часткову заборону російського контенту, яка мала б спонукати телеканали збільшити частку українського мовлення.

Таким чином, на українське мовлення припадає менше третини телеефіру. Нагадаємо, що згідно з результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 року, понад дві третини українців (67,5%) вважають українську мову рідною», - йдеться у повідомленні.

«Характерним трендом нашого телебачення є накидання двомовності. За період моніторингу ми не виявили жодної суто україномовної телепередачі або фільму, які були б вироблені в Україні. Українською мовою транслюються хіба що деякі зарубіжні фільми та передачі. Важливо наголосити, що у «двомовній» продукції наших телеканалів російська мова домінує», - зазначає рух «Відсіч».

Лідерами русифікації є телеканали «Інтер» (0% суто україномовного контенту), СТБ (0%) та 1+1 (5%).

Моніторинг проводився з 7 години ранку до півночі на телеканалах «Україна», «Інтер», НТН, ICTV, 1+1, 2+2, СТБ, «Новий», ТЕТ, К1.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук