360-річчя битви під Берестечком відзначать на державному рівні

Культура17 червня 201114540

Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення на державному рівні 360-річчя з часу битви під Берестечком». Відповідний законопроект зареєстровано за №8475.

Про це ZAXID.NET повідомили в інформаційному управлінні ВРУ.

Згідно з документом, уряду рекомендовано утворити організаційний комітет з підготовки та проведення відповідних заходів та вирішити питання щодо їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

Державному комітету телебачення і радіомовлення України рекомендовано забезпечити висвітлення в засобах масової інформації історичних фільмів, хронік, та заходів, пов'язаних з відзначенням на державному рівні 360- річчя з часу битви під Берестечком.

УДП поштового зв'язку «Укрпошта» запропоновано видати серію поштових марок, присвячених події.

За довідкою Вікіпедії, битва під Берестечком (28 червня - 10 липня 1651)  — найбільший бій часів Хмельниччини, який відбувся біля містечка Берестечко, що на Волині,  між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького та союзним йому кримськотатарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку та армією Речі Посполитої під командуванням Яна Казимира II з іншого.

Битва закінчилась перемогою польського війська, однак козацька армія не була розгромлена. Причиною поразки козацького війська було те, що татари полишили поле бою, захопивши з собою Богдана Хмельницького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук