У Підкамені коштом ЄС відреставрують 56-метрову дзвіницю монастиря

Риштування на дзвіниці колишнього домініканського монастиря у Підкамені встановили у 2010 році, щоб не допустити її руйнування

У червні розпочнеться реалізація проекту транскордонної співпраці, у межах якого коштом ЄС проведуть комплексну реставрацію 56-метрової дзвіниці колишнього домініканського монастиря у смт. Підкамінь у Бродівському районі Львівської області. На реставрацію витратять 795 тис. євро. Про це у середу, 7 березня, під час громадських слухань повідомила виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин.

Реставрація дзвіниці храму, який є пам’яткою архітектури національного значення, відбуватиметься у межах ширшого українського-польського проекту зі створення транскордонного паломницького маршруту для промоції збереження пам’яток на українсько-польському прикордонні. Відтак на території монастирського комплексу у Підкамені мають створити також центр паломницького туризму.

Загалом цей проект отримає фінансування у 1,8 млн євро від «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020» на два роки. Його реалізуватимуть у партнерстві із двома релігійними громадами у Мазовецькому воєводстві Польщі, де також відреставрують храми та створять туристичні центри для паломників.

Дзвіниця монастиря XV-XVIII ст. у Підкамені стане доступною для паломників з України і Польщі

Проектно-кошторисну документацію для реставрації дзвіниці у Підкамені виготовило ТзОВ «Діаграм Студіо», і вона уже пройшла експертизу. Виконавця робіт обиратимуть на міжнародному тендері, повідомила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук.

У 2009 році стан дзвіниці визнали гостроаварійним. Відтоді витратили 5,5 млн грн на реставрацію пам’ятки. Зокрема, влаштували протиаварійне риштування, відреставрували перші 26 метрів несучих стін дзвіниці, відновили та покрили міддю її купол, встановили грозозахист.

У межах майбутнього проекту планують завершити комплексну реставрацію дзвіниці: продовжать реставрацію стін, проведуть оновлення внутрішнього інтер’єру, фасаду.

Проектанти також передбачили будівництво дерев’яних сходів, які вестимуть на верхній ярус дзвіниці з виходом на оглядовий майданчик на висоті 42 метри. На куполі дзвіниці мають змонтувати хрест із кулею, зорею та короною, який зараз зберігається у настоятеля монастиря.

На подвір’ї монастирського комплексу мають провести роботи з водовідведення, покращать благоустрій, встановлять інформаційні банери і таблиці.

Розвиток центр туризму передбачає розробку туристичного маршруту, інформаційного ресурсу та культурних заходів у Підкамені. Їх почнуть напрацьовувати у червні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук