760 лайків
Культура

760 лайків

Коротка історія Львова у Facebook

АК, 5 травня 2016 53377 81

Цього року львів’яни святкують 760-річчя з часу заснування міста. Дата ця, звичайно, умовна, бо 1256 роком датована перша згадка про Львів у Галицько-Волинському літописі. Того року горіло місто Холм, розташоване за 150 км від Львова, і пожежа була такою сильною, що заграву бачили у Львові. Втім, археологічні дослідження свідчать, що людські поселення на місці Львова існували щонайменше з V ст.

Вперше День Львова офіційно відзначили лише у 1987 році, на схилі СРСР. Тодішні чиновники-комуністи приурочили дату святкування до 17 вересня – цього дня у 1939 році радянські війська захопили Львів. Дивно, але цю дату, уже без ідеологічної складової, львів’яни продовжували святкувати до 2001 року – поки хтось у мерії не додумався, що святкувати «перші совєти» у Львові якось не випадає і святкування перенесли на початок жовтня.

Починаючи з 2007 року, День Львова відзначають 6 травня – це день святого Юрія (Юра), який вважається покровителем міста.

В історії Львова було багато знакових подій і людей. Ми спробували уявити, як би це виглядало в епоху соцмереж. Це інтерактивний проект – ви теж можете лайкати пости історичних персонажів чи переглянути ретро-відео.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук