До теми
-
«Львів перестав бути місцем роботи і став для львів'ян домом».
Історик Ігор Лильо про Львів, рагулів і ностальгію за Австрією ZAXID.NET - На Великдень до Львова приїдуть 150 студентів зі Сходу та Півдня ZAXID.NET
-
Як народжується писанка.
Майстриня Оксана Наконечна про традиції українського писанкарства ZAXID.NET - Спеціально до Дня міста у Львові створили новий логотип ZAXID.NET
Цьогоріч Львів відзначає своє 760-річчя. Місто святкуватиме під гаслом «760 років унікальних історій. Розкажи свою» на знак того, що Львів уже понад сім століть розповідає свою історію світу.
Міські святкування збіглися в часі з Великоднем. Тож на львів’ян з 1 до 8 травня очікує насичена розважальна програма. ZAXID.NET підготував добірку святкових заходів.
1 травня
Відсвяткувати Великдень львів’яни зможуть у музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай», де заплановані низка заходів. Протягом дня триватимуть молодіжні гаївки, лицарські бої та великодні забави «Дзень-дзелень-великий день». На галявині біля церкви заплановані концерти гуртів «Ойкумена», «Марвінок», «Йорий Клоц», показ колекції етноодягу та флешмоб «Писанкові послання». По обіді на співочому полі виступатимуть солісти та гурти, а ввечері відбудеться етнодискотека. З детальною програмою свята можна познайомитись за посиланням.
Цілий тиждень з 1 до 8 травня на Музейній площі триватиме Фестиваль писанок, на якому можна побачити галерею з понад півсотні півметрових авторських писанок. У галереї писанок поряд із експозицією діятиме і великодня арт-майстерня. Усі охочі, дорослі і діти, зможуть взяти участь у майстер-класах із створення традиційних писанок та свічок-писанок.
2 травня
«Обливаний понеділок» львів’ян запрошують відсвяткувати на площі Ринок. Для цього біля входу до Ратуші облаштують спеціальний мокрий майданчик із зонами доступу до води. Крім того, цьогоріч планують виділити спеціальну зону для дітей, а для дорослих різні атракціони – водяні ворота на вході, водяну гармату, «мокре кафе». Забави триватимуть з 11 до 18 години.
На львівському ярмарку на проспекті Свободи організують інтерактивну виставу, аби показати львів’янам та гостям міста самобутні традиції великоднього сніданку.
Продовжаться святкування у «Шевченківському гаю». На галявині біля церкви виступатимуть фольклорні гурти. По обіді розпочнуться лицарські бої та майстер-класи з іконопису. На дитячій галявині заплановані виступи дитячих гуртів та інтерактивний проект «Звірі Марії Примаченко».
3-4 травня
Святкування відбудеться в районах Рясне, Левандівки та Збоїща.
3 травня о 15 годині у Левандівському парку на вул. Повітряна відбудеться концерт з виступом солісток гурту «Гречні фраїрки» та музичним вітанням від етно-блюзових музикантів «Lemko Bluegrass Band». Того ж дня на Збоїщах о 14 годині від народного дому на вул. Мурованій, 32 стартуватиме веселий великодній квест.
4 травня о 14 годині на стадіоні школи №92 на вул. Шевченка, 390 виступатимуть вихованці творчих гуртків Рясного та гості свята. Зокрема, школярі району танцюватимуть, співатимуть про Львів та прийматимуть гостей із творчих студій «Рестарт» та «Фора». Завершуватиме святкування концерт гурту «Lemko Bluegrass Band».
6 травня
У п’ятницю у соборі святого Юра святкуватимуть престольний празник. Початок – о 10 годині.
На площі біля ЛНУ імені Івана Франка з 10 до 17 години триватиме фестиваль «Великодні дзвони 2016».
З 11 до 13 години на площі Ринок (з боку фонтану «Амфітрита») споруджуватимуть найбільший в Україні пряниковий будиночок. Рекорд мають зафіксувати в національному реєстрі. На виготовлення рекордного будиночку знадобиться 1930 цеглинок-пряників із справжнього тіста для стін та 364 цеглинок для даху, загалом це 500 кг тіста.
На площі Ринок відбудеться молодіжний флешмоб «Львів 760» – студенти викладуть собою напис «Львів 760. Я люблю тебе» і запустять у небо тисячу синьо-жовтих повітряних кульок. Захід розпочнеться о 12 годині.
Протягом дня на площі Ринок та прилеглих вулицях лунатиме святкова музика. У межах міжнародного проекту «Історії музики» заплановані спільний концерт оркестру з м. Перг (Австрія) та львівського оркестру «Сурми Галичини», виступити духового оркестру та етногуртів. Повна програма за посиланням.
О 21 годині на площі Ринок львів’янам за допомогою 3D-мапінгу покажуть проекції історій міста у арках Ратуші.
7 травня
У суботу в приміщенні львівської ратуші відбудуться традиційні урочисті збори за участю керівництва міста та відомих львів'ян. Початок – о 12 годині.
О 14 годині розпочнеться святкова міська хода. Учасники ходи пройдуть площею Міцкевича, проспектом Свободи, вулицею Беринди та площею Ринок. Цього року міську ходу буде очолювати Король Лев з Королевою. У ході братимуть участь почесні вчителі, найкращі учні та почесні громадяни Львова. Завершиться хода о 15 годині врученням ключів від міста меру Львова Андрію Садовому на площі Ринок.
На площі Міцкевича з 15:30 до 17 години виступатимуть оркестри з Польщі.
По обіді на проспекті Свободи біля пам’ятника Шевченкові діятиме «спортивний острівець». Мешканці та гості міста матимуть змогу не лише побачити яскраві виступи спортсменів, а й взяти участь у спортивних змаганнях. Учасники отримають сувенірні медалі із символічним логотипом Львова.
З 16 до 17 години на балконі міського голови в будівлі Ратуші відбудеться виступ джазового колективу. З 16 до 22 години на площі Ринок триватиме святковий концерт.
Біля ТЦ «Forum Lviv» театр «Воскресіння» покаже театралізоване дійство, яке розпочнеться о 21 годині.
8 травня
Зранку пройде велосипедний марафон «Тільки у Львові». Стартує веломарафон о 9 ранку в парку «Високий замок».
О 12 годині на проспекті Свободи розпочнеться екскурсійний «Парад тролейбусів». У параді будуть задіяні: найстаріший пасажирський тролейбус Львова Skoda 14Tr (№514), найбільший тролейбус Львова Skoda 15Tr (№599), найсучасніший тролейбус Львова «Електрон Т191.01» (№118).
У «Шевченківському гаю» пройде восьмий традиційний благодійний великодній фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом». Фестиваль розпочнеться об 11 годині літургією в церкві святого Миколая, а з 13 години і до вечора відбуватиметься концерт за участю відомих виконавців та дітей.
О 14:30 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла на вул. Театральній, 11 розпочнеться екуменічний молебень.
В актикафе «Сommuna» на вул. Кольберга, 3а відбудеться презентація інтерактивних ігор «Парниковий ефект» і «LeoCity», розроблених до Дня міста. Початок презентації о 14 годині.
На Музейній площі з 19:00 до 21:30 можна буде послухати стародавні духовні наспіви.
О 21:45 на будівлі на пл. Ринок, 45 покажуть 3D-мапінг «Історію однієї кам’яниці» – за допомогою світла на стіні відтворять історію будівлі.
6-9 травня
У внутрішньому дворику Ратуші відбудеться весняний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова». Протягом чотирьох днів тут виступить 20 гуртів з України, Польщі, Ізраїлю, Ірану, Азербайджану, Італії та США.
Цього року зірками «Прокидання на Флюгерах» стане рок-гурт «Кому Вниз». Вхід на фестиваль платний – від 70 до 150 грн за один день концертів, абонемент на всі дні – 320 грн. Детальна програма фестивалю за посиланням.
У ці ж дні з 13 до 18 години на площі Ринок відбуватимуться майстер-класи з випікання та декорування пряників.
9 травня
У міській ратуші відбудеться інавгурація Вроцлава – Європейської столиці культури. Початок – о 21:45. На площі біля Оперного театру о 21:00 розпочнеться вулична вистава «Глорія».