Агентство Fitch підвищило рейтинг фінансової стійкості «Ощадбанку»

Fitch Ratings прогнозує в коротко- та довгостроковій перспективі стабільні показники розвитку банку

25 липня рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило Рейтинг фінансової стійкості (РФС) державного «Ощадбанку». Про це йдеться у повідомленні прес-служби фінансової установи, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, довгостроковий рейтинг емітента (Long-Term Foreign and Local Currency Default Rating) підтверджено на рівні «В-» із стабільним прогнозом, короткостроковий рейтинг в іноземній валюті – на рівні «В». Національний довгостроковий рейтинг підтверджено на рівні «АА (ukr)» із стабільним прогнозом.

У своєму прес-релізі Fitch Ratings відзначив, що підвищення рейтингу фінансової стійкості відображає:

  1. Підвищення рівня капіталізації, а також здатність банку поглинати можливі збитки, досягнуті після вливань в акціонерний капітал «Ощадбанку» в першому кварталі 2017 році.
  2. Зменшення тиску на якість активів банку з огляду на більш стабільний стан економіки України.

Додаткову РФС «Ощадбанку» надає також достатньо високий рівень резервування за проблемними кредитами (кредитами з прострочкою платежу більше 90 днів), поміркована схильність банку до прийняття на себе нових ризиків з часів економічного спаду 2014 р., керовані ризики рефінансування, а також солідна «подушка ліквідності».

Спеціалісти Fitch Ratings очікують, що в коротко- та довгостроковій перспективі показники якості активів «Ощадбанку» залишатимуться достатньо стабільними, зважаючи на те, що економіка України відновлюється помірними темпами, а курс гривні наразі демонструє менший рівень волатильності.

Також зазначається, що прямі валютні ризики є помірними, оскільки тримання банком державних облігацій, індексованих на курс долару США, компенсує відкриту валютну позицію. На кінець травня валютна ліквідність «Ощадбанку» (включає готівкові кошти, короткострокові міжбанківські розміщення та короткострокові державні облігації, деноміновані в іноземній валюті) знаходилась на рівні $1,6 млрд., що було достатньо, аби комфортно пройти помірні об’єми боргових виплат банку у 2017 році та другій половині 2018 року. Після докапіталізації в 1-му кварталі 2017 року рівень адекватності капіталу банку (показник Н2) збільшився до 14,1% в порівнянні із 10,7% станом на кінець 2016 року.

Нагадаємо, цього місяця «Ощадбанк» наділили статусом уповноваженого банку урядової програми з підтримки АПК. Програма передбачає можливість придбання фермерами сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва з компенсацією 20% від її вартості. Компенсацію виділятимуть із державного бюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук