Агентство Fitch покращило рейтинги України

ЕкономікаЮлія Поліковська, 12 листопада 20162580
Агентство Fitch покращило рейтинги України

Міжнародне рейтингове агентство Fitch 11 листопада підвищило довгостроковий рейтинг України в іноземній і національній валютах до рівня «В-» із «ССС». При цьому прогноз за рейтингом – стабільний. Про це йдеться у повідомленні на сайті Fitch.

Рейтинг рівня «B» свідчить про те, що ризик дефолту існує, але у емітента є певний запас міцності. Фінансові зобов’язання в даний час він виконує. Можливості для подальших виплат можуть знизитися в разі погіршення економічної ситуації.

Агентство зазначило, що золотовалютні резерви України за останні 10 місяців зросли на $2 млрд до $15,5 млрд. Їх обсяг покриває близько 3,5 місяця імпорту.

При цьому суми виплат за зовнішніми боргами у теперішній час для України є посильними. Разом з цим ризики за внутрішнім боргом обмежені, оскільки 91% облігацій зараз знаходяться в Національному банку або державних комерційних банках. Для покриття короткострокових розривів Україна має в своєму розпорядженні сумою, еквівалентною близько $1,5 млрд, в Державному казначействі.

Fitch відзначило також поліпшення якості макроекономічної політики за рахунок підвищення гнучкості обмінного курсу і жорсткої грошово-кредитної політики. Макроекономічна стабільність України покращилася, навіть незважаючи на затримку в отриманні третього траншу Міжнародного валютного фонду. Зокрема, наголошується швидке зниження інфляції, уповільнення темпів падіння курсу гривні і відновлення економічного зростання.

При цьому в агентстві наголосили, що подальші затримки в отриманні нового траншу МВФ або припинення програми може привести до зниження рейтингу України. Також ризиком є зовнішні шоки, які можуть послабити макропоказники України або її фіскальну і зовнішню позиції. З іншого боку, якщо країна продовжить нарощувати свої резерви і покращувати макропоказники, Fitch розглядатиме можливість підвищення рейтингу України.

Зазначимо, рейтинг України за версією Standard&Poor перебуває на рівні «В- / В», а за версією Moody's - на рівні «Caa3».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук