Агентство Moody's оштрафували на $860 млн за поширення неправдивих рейтингів цінних паперів

Агентство Moody's оштрафували на $860 млн за поширення неправдивих рейтингів цінних паперів
фото Depositphotos
Поширення завищених рейтингів цінних паперів стало однією з причин краху ринку нерухомості США і фінансової кризи 2008 року

Міністерство юстиції США оштрафувало рейтингове агентство Moody's на суму понад $860 мільйонів за публікацію неправдивих рейтингів цінних паперів на ринку американської нерухомості у 2008 році. Про це пише DW.

Наголошується, що $437,5 мільйони підуть на рахунок міністерства юстиції США, а $426,3 мільйона - окремим штатам. Міністерство юстиції США звинуватило рейтингове агентство в тому, що вони надавали занадто високі рейтинги вкрай ризикованим цінним паперам, які частково підкріплювалися проблемними іпотечними кредитами. Таким чином клієнтів спонукали купувати цінні папери, про високі ризики яких вони не здогадувалися.

У Мін'юсті вважають, що саме такі цінні папери були однією з причин краху на ринку нерухомості США і фінансової кризи 2008 року.

Також підкреслюється, що Moody's не тільки сплатить штрафи, але й змушене визнати свою помилкову поведінку. Тому в майбутньому аналітики агентства повинні значно обережніше поводитися при визначенні рейтингів цінних паперів.

Слід нагадати, що у 2015 році влада США з тих же причин наклала $1,37 мільярда штрафу на інше велике рейтингове агентство Standard and Poor's.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук