Ахметов взяв у руки пульт
Спорт

Ахметов взяв у руки пульт

Як медіахолдинг Рината Ахметова отримав багаторічні права на показ в Україні футбольних чемпіонатів Європи і світу

11 червня 2014 1
фото footballfans.com.ua

ТОВ «Медіа Група Україна», 100% акцій якої належать компанії СКМ Рината Ахметова,  викупила у «Першого національного» субліцензію на право трансляції матчів Чемпіонату світу з футболу у 2014 році.

Трансляцію матчів чемпіонату світу з футболу, який стартує 12 червня в Бразилії, «Медіа Група Україна» (телеканали «Україна», «Футбол 1» та «Футбол 2») поділила порівно з НТКУ.

Вартість угоди між МГУ і НТКУ залишається невідомою. За оцінками експертів телеринку, вона могла скласти $3-5 млн. Інші українські телегрупи не особливо претендували на трансляцію матчів фінальної частини ЧС-2014, оскільки збірна України участі там не бере.

Великий футбол в одних руках

Медіахолдинг Рината Ахметова, схоже, всерйоз робить ставку на телепокази головних футбольних турнірів світу.  «Медіа Група Україна» уже отримала ексклюзивні права на показ в Україні матчів Євро-2016 та кваліфікаційних матчів чемпіонату світу з футболу у 2018 році.

Таким чином, наступні чотири роки  ігри світової та європейської футбольної першості можна буде дивитися лише на трьох українських телеканалах – ТРК «Україна», «Футбол 1» і «Футбол 2», які входять до складу  МГУ.

Радісною звісткою про отримання прав на показ ігор Євро-2016 керівництво медіахолдингу «Медіа Група Україна» поділилося з глядачами більше року тому. Тоді гендиректор МГУ Федір Огарков розповідав, що УЄФА надала перевагу його компанії, зважаючи на вдалий досвід висвітлення матчів Євро-2012.

Тоді ж стало відомо, що Євро-2016 ексклюзивно покажуть усі три канали медіагрупи: «Україна», «Футбол 1» і «Футбол 2». До Євро-2016 канали пообіцяли випустити спеціальні тематичні програми, присвячені поєдинкам чемпіонату.

Також, як тільки стартує відбірковий цикл Євро-2016, телеканал «Україна»  стане офіційним транслятором кваліфікаційних матчів збірної України на ЧЄ-2016 і ЧС-2018. Додатково, згідно з угодою з УЄФА, «Футбол 1» і «Футбол 2» матимуть ексклюзивне право трансляції домашніх матчів збірних провідних європейських країн у кваліфікації на ЧЄ-2016 і на ЧС-2018.

Тендер за сімома замками

Ця новина стала справжнім шоком для представників інших українських телеканалів, яких завчасно не попередили про проведення тендеру. Як виявилося, минулого року УЄФА доручила провести тендер в Україні молодій маркетинговій компанії CAA Eleven, яка не повідомила вчасно про оголошення тендеру і не надіслала провідним телеканалам листів із пропозиціями.

Загальновідома практика проведення цих тендерів дуже проста: маркетологи від УЄФА приїжджають в країну, в якій продаватимуть права на трансляцію, і проводять спеціальну презентацію для усіх охочих телеканалів чи медіагруп, що претендують на трансляцію матчів. Потім представники УЄФА вислуховують усі пропозиції і обирають з них найкращу.

Теоретично на трансляцію чемпіонатів також могли б претендувати інші  великі медіахолдинги: «1+1 Медіа», а також група «Інтер». Однак, як стверджують на каналах, ексклюзивні права на трансляцію «Медіа Група Україна» отримала не зовсім прозорим шляхом, оскільки представників інших телеканалів просто не повідомили про оголошення тендеру.

«Представники «1+1 Медіа» не брали участі у цьому тендері не через те, що не хотіли, а через те, що просто не знали. У цьому випадку не було ані візиту представників УЄФА в Україну, ані інформації про ці тендери. Маркетингова компанія CAA Eleven продала напряму права на трансляцію компанії «Медіа Група Україна» без жодного тендеру за суму, яка відома лише їм», - розповів у коментарі ZAXID.NET керівник управління спортивних проектів «1+1 Медіа» Степан Щербачов.

Про проведення тендеру також не повідомили телеканал «Інтер», який до того транслював усі відбіркові та товариські матчі збірної України.

«У нас була домовленість з керівництвом, що купівля прав на трансляцію матчів Євро-2016 буде пріоритетною. Але так сталося, що нам навіть не повідомили про оголошення тендеру. Тому ця ситуація для мене особисто є дуже образливою», - зазначив ZAXID.NET керівник редакції документальних та спортивних проектів телеканалу «Інтер» Сергій Долбілов.

Менеджери спортивних проектів «1+1 Медіа» та «Інтер» одноголосно висловили сподівання, що продаж прав в Україні на трансляцію матчів Євро-2016 був лише прикрим інцидентом і не стане закономірністю. До слова, керівництво холдингу «Медіа Група Україна» до сих пір так і не прокоментувало ситуацію.

Наразі український глядач змушений буде дивитись усі кваліфікаційні матчі збірної України до Євро-2016 та ЧС-2018 лише на каналах ТРК «Україна», «Футбол 1» і «Футбол 2». До слова, починаючи з січня 2014 року, «Футбол 1» та «Футбол 2» доступні для кабельних і супутникових операторів виключно в єдиному дистрибуційному пакеті.

Раніше головний директор каналів «Футбол 1» та «Футбол 2» Олександр Денисов заявив, що враховуючи нещодавні угоди на показ кваліфікації на Чемпіонат Європи-2016 і Чемпіонат світу-2018, «Медіа Група Україна» у повному обсязі отримала право ексклюзивної трансляції найбільших змагань під егідою УЄФА на багато років вперед.

 Фото: espreso.tv.

За оцінкою джерел видання «Телекритика», вартість прав на трансляцію матчів Євро-2016 може становити $ 5-6 млн. Євро-2012 як домашній чемпіонат коштував мовниками набагато дорожче. Офіційними трансляторами Євро-2012 були Національна телекомпанія України та «Медіа Група Україна», які розподілили трансляції порівну. Ліцензія УЄФА тоді коштувала НТКУ близько 96 млн грн ($ 12 млн), а субліцензію вона продала МГУ за 82 млн грн. ($ 10,25 млн).

Нагадаємо, що під час ЧС-2014 у Бразилії телеканал «Україна» покаже матчі, призначені на 22:00 або 23:00. У свою чергу, матчі о 19:00 транслюватимуться на Першому Національному. Матчі, початок яких стартуватиме після півночі, розділили між каналами у шаховій ротації - їх транслюватимуть через день.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук