Активи російських компаній в Україні можуть націоналізувати

Претензії  України до Росії у зв'язку з окупацією Криму перевищили трильйон гривень і на даний момент складають 1 трлн 80 млрд грн. Поки окупація триває, сума збільшуватиметься, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Як повідомляє «ЛІГА Бізнес Інформ», міністр зазначив, що йдеться про збитки від неможливості користуватися майном, що перебуває на окупованих територіях, про втрачену вигоду тощо. За його словами, в результаті рішень про націоналізацію, так званої, місцевої влади Криму, було фактично вкрадено близько 700 млн грн з балансу Нацбанку України в Криму, близько 1,5 млрд грн іпотечних зобов'язань перед НБУ та 4 млрд грн готівкових коштів, які були в сховищах НБУ в Криму.

Петренко стверджує, що близько 6 млрд грн зараховані в золотовалютний резерв Центробанку РФ. «Ми також зафіксували факт крадіжки зі сховищ Ощадбанку на території Криму 300 кг золота і дорогоцінних металів, які перебували там на зберіганні в рамках кримінальної справи», -  повідомив він.

Петренко підкреслив, що всі факти крадіжки юридично зафіксовані і майнову відповідальність за ці дії несе Російська Федерація як країна-окупант. Він повідомив, що дані матеріали передані до Генеральної прокуратури, і вона може ставити питання про відшкодування втрат за рахунок майна Російської Федерації, яке є на території України або інших держав.

Петренко не став уточнювати, яке саме майно РФ може бути арештоване, підкресливши, що йдеться як про майно Росії, так і про майно російських компаній, в яких частка держави перевищує 25%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук