Тактика боїв Росії на Донбасі демонструє складну інтеграцію безпілотних літальних апаратів, мінометних, артилерійських та електронних засобів ведення війни, що створює серйозні виклики для військових Збройних сил України. Про це 24 січня заявив екс-командувач Сухопутних військ США в Європі генерал Бен Годжес під час виступу на Комісії з безпеки та співробітництва у Європі у Вашингтоні, повідомила «Радіо Свобода».
«Російська здатність до електронних війн – це те, про що нам ніколи не доводилося турбуватися в Афганістані та Іраку. Українці живуть в цьому середовищі. Таким чином, ви не можете говорити по радіо чи якому-небудь незахищеному пристрої, тому що це заглушать чи перехоплять, а то й гірше – знайдуть, а тоді знищать», – зазначив він.
Годжес повідомив, що підтримувані РФ командири вдосконалюють тактику використання дронів й артилерії в зоні АТО, що дозволяє їм ліквідовувати, зокрема, українські мінометні та артилерійські з’єднання.
За його словами, США і європейські союзники повинні більше повідомляти світ про військові можливості Росії на Донбасі. Він також заявив, що недавнє рішення США надати Україні більш досконале озброєння, в тому числі протитанкову зброю Javelin, важливий сигнал, щоб переконати Москву домовитися про припинення конфлікту. «Росія повинна в якийсь момент погодитися припинити підтримку сепаратистів або вийти звідти, щоб дозволити Україні відновити контроль над її кордоном з Росією», – наголосив генерал США.
Крім того, він додав, що нині на Донбасі є близько 35-40 тисяч бойовиків, підтримуваних Росією, і приблизно 4-5 тисяч російських офіцерів чи командирів. Генерал запевнив, що у Заходу є «можливість показати усім, що конкретно робить Росія на Донбасі, що було б корисно для підтримки тиску на Росію».
Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.