Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США із $350 млн допомоги для України

СвітКатерина Чурилова, 12 грудня 20172310
Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США із $350 млн допомоги для України
фото Reuters
Також передбачається продовження заходів щодо протидії агресії з боку РФ

Президент Дональд Трам у вівторок підписав закон, що передбачає асигнування на суму 700 млрд доларів на оборонні потреби США. Зокрема, оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає 350 млн доларів на безпекову допомогу Україні. Про це повідомила українська служба «Голосу Америки».

Раніше обидві палати Конгресу США підтримали заклик президента Трампа щодо зміцнення збройних сил країни та ухвалили компромісний варіант законопроекту про витрати Пентагону.

Як зазначили раніше у посольстві України в США, проект закону «санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Так, до документа внесено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави».

Крім цього, українські дипломати вказують на те, що вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.

У законі також передбачається продовження заходів щодо протидії агресії з боку Росії. Йдеться про продовження терміну дії обмежень на військову співпрацю з Росією, а також про заходи проти дій, спрямованих на визнання суверенітету РФ над Кримом.

Передбачається, крім допомоги Україні в сфері безпеки, надаватиметься підтримка Європейської ініціативи стримування, продовження зусиль з підготовки сил безпеки східноєвропейських країн в рамках міжнародних навчань і надання допомоги країнам Балтії з метою підвищення їх потенціалу щодо стримування агресії з боку Росії.

Документ також передбачає складання щорічних доповідей про дії Росії в сфері безпеки, поширення дезінформації та пропаганди.

Крім того, Конгрес наголошує на важливій ролі заснованого при НАТО центру збору та узагальнення розвідувальної інформації на тлі посилення загроз з боку РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук