АМКУ детально пояснив, чому «Київстар» повинен здешевити вартість дзвінків на міські номери

Частка українського оператора мобільного зв'язку «Київстар» на ринку послуг зі здійснення абонентами своєї мережі вихідних дзвінків на номери абонентів фіксованого зв'язку України перевищує 35% і компанія не змогла довести, що відчуває на цьому ринку значну конкуренцію, визначив Антимонопольний комітет України (АМКУ).

«Дії АТ “Київстар” щодо встановлення на економічно необґрунтованому рівні тарифів на послугу зі здійснення вихідних дзвінків на номери абонентів фіксованого зв'язку України в розмірах 1,75 грн/хв. і 1,50 грн/хв. містять ознаки порушення… у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг зі здійснення вихідних дзвінків на номери абонентів фіксованого зв'язку України», – зазначено в рекомендації АМКУ для« Київстару» від 30 червня 2016 року, повністю опублікованій на сайті відомства, пише «Інтерфакс-Україна».

Комітет зазначив, що «Київстар» не надав розмірів планових витрат, безпосередньо пов'язаних саме з наданням послуги зі здійснення вихідних дзвінків на номери операторів фіксованого зв'язку України.

АМКУ також зазначив, що тарифи на відповідну послугу у інших компаній-операторів значно нижчі: тарифи ТОВ «Лайфселл» складають до 0,60 грн/хв. з урахуванням ПДВ та збору до Пенсійного фонду, а тариф ПрАТ «МТС Україна» – 0,50 грн з ПДВ та збором до Пенсійного фонду. «Тобто, такі послуги надзвичайно схожі як за переліком технічних засобів, які беруть участь в технологічному процесі, так і за їх собівартістю. Дії “Київстару” у вигляді застосування цін на дзвінки абонентів на мережі фіксованого телефонного зв'язку, які більше ніж удвічі перевищують рівень цін на мережі рухомого зв'язку, можуть призвести до утиску інтересів споживачів», – наголошується в рекомендації.

Рекомендації Комітету підлягають обов'язковому розгляду, про результати якого «Київстар» повинен повідомити відомство в 30-денний строк з дня їх отримання.

Зазначимо, що вказані Антимонопольним комітетом тарифи компанії «МТС Україна» дійсні лише для абонентів тарифної лінійки Vodafone Red, в той час як для інших тарифних моделей такий тариф також складає 1,50 грн/хв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук