АМКУ: на Буковині необґрунтованио зросли ціни на бензин

Економіка3 лютого 20111

У Чернівецькій області, аналізуючи закупівельні та розбірні ціни на бензин і дизпаливо, територіальне відділення АМКУ заявляє про наявність ознак встановлення економічно необґрунтованих цін на моторне пальне окремими операторами.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Чернівецького обласного територіального відділення антимонопольного комітету України, за грудень-січень в Чернівецькій області ціни на бензин марки А-95 зросли на 13-18%, а на дизельне пальне – на 12-19%. Так, станом на 31 січня 2011 року в області мінімальна роздрібна ціна на бензин марки А-95 становила 8,10 грн, а максимальна - 8,75 грн, на дизельне пальне мінімальна ціна складала 7,80 грн, а максимальна – 8,25.

Пояснюючи причини підвищення цін на моторне пальне, оператори назвали такі чинники: подорожчання нафти на світових ринках, збільшення податкового навантаження тощо.

«За даними моніторингу, який ведуть державні органи, роздрібні ціни на пальне в Чернівецькій області наближені до середніх по Україні та не перевищують граничного рівня цінового коридору, який встановлено на рівні держави», – зазначив, коментуючи цінову ситуацію, начальник Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області Віктор Лащак.    

Аналізуючи закупівельні та розбірні ціни на бензин та дизпаливо, територіальне відділення АМКУ виявило ознаки встановлення економічно необґрунтованих цін на моторне пальне окремими операторами.  Крім цього, виявлено ознаки вчинення узгоджених дій на регіональному ринку нафтопродуктів трьома та двома суб’єктами господарювання при формуванні цінової політики. На даний час фахівці відділення досліджують виявлені факти, за наслідком чого будуть вжиті відповідні заходи.

«Враховуючи ситуацію, яка склалася на регіональному ринку моторного палива, ми надаємо усім суб‘єктам господарювання, які діють на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами обов’язкові для розгляду рекомендації щодо недопущення встановлення економічно необґрунтованих роздрібних цін на пальне та випадків вчинення антиконкурентних узгоджених дій (змов)», – сказав, підводячи підсумки, голова територіального відділення АМКУ Віктор Мотуляк.

На даний час Антимонопольним комітетом України завершується розгляд справи проти ПІІ «Лукойл-Україна», ПП «Окко-Нафтопродукт», ТОВ «Континент Нафто Трейд», ТОВ «Альянс Холдинг» і СП ТОВ «Кершер», які були лідерами стрімкого підвищення цін на бензини. Результати розгляду справи стануть відомі вже найближчим часом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук