АМКУ роз'яснив механізм підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

ЕкономікаРоман Ганкевич, 19 січня 201714690
АМКУ роз'яснив механізм підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
фото ZAXID.NET
Зазначені питання підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті належать до компетенції відповідних держадміністрацій та органів місцевого самоврядування

Антимонопольний комітет України (АМКУ) роз'яснив специфіку підвищення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах. Про це у четвер, 19 січня, повідомляється в прес-службі відомства.

У комітеті зазначають, що, відповідно до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт», держрегулювання і контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується через проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема тарифної політики на автомобільному транспорті. «Згідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до завідування виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, зокрема тарифів на транспортні послуги», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у відповідності зі статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні держадміністрації та органи місцевого самоврядування відповідно формують у приміському та міжміському сполученні мережу автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі території області, та міських автобусних маршрутів загального користування, а також здійснюють у межах своїх повноважень контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.

«На виконання Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні і районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування проводять конкурси та укладають договори з переможцями, здійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. У той же час, однією з істотних і невід'ємних умов договору повинна бути ціна (вартість проїзду), оскільки перевізники під час проведення конкурсу для визначення відповідного перевізника на автобусних маршрутах загального користування повинні змагатися між собою, в тому числі за допомогою пропозиції установки відповідної вартості послуг перевезення», - пояснили в АМКУ.

Таким чином, у відомстві наголосили, що відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які є організаторами пасажирських перевезень на визначеній території, повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контроль за дотриманням зазначеними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів.

Іншими словами, питання ціноутворення на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, що виконують рейси на територіях відповідних областей, лежить у площині контролю договірних взаємовідносин між автомобільними перевізниками, відповідними обласними, районними державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування.

«Однак, окремі держадміністрації відсторонюються від виконання повноважень щодо проведення тарифної політики, покладених на них законодавством, посилаючись на витяг з додатка до постанови Кабінету міністрів України від 25.12.1996 №1548 пункту зі встановлення обласними державними адміністраціями тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні», - прокоментували в АМКУ і відзначили, що наразі досліджується питання щодо ситуації, яка склалася із самоусуненням відповідних держадміністрацій з контролю за тарифами на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що на автобусних маршрутах приміського і міжміського сполучення у Львівщини з 15 січня 2017 року діятимуть нові – підвищені – тарифи. Водночас впродовж 11-13 січня в кожному районі відбулися громадські слухання щодо врегулювання цін на пасажирські перевезення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук