АМКУ вирішив позбавити п’яти зірок львівський «Гранд Готель»

Антимонопольники вважають, що один з найдавніших готелів Львова вводить в оману гостей

ЕкономікаНазарій Тузяк, 27 грудня 201877351
АМКУ вирішив позбавити п’яти зірок львівський «Гранд Готель»
фото Booking
Один з найстаріших готелів Львова відкрився після кількарічної реконструкції весною цього року

Львівське відділення Антимонопольного комітету надіслало «Гранд Готелю» рекомендацію забрати з фасаду згадку про п'ятизірковість готелю. У АМКУ заявили, що готель не отримував свідоцтва на відповідність цій категорії, відтак використання п'ятьох зірок в оформленні вводить в оману клієнтів. Адміністрація «Гранд Готелю» натомість заявляє, що не отримувала від АМКУ жодних офіційних повідомлень і насправді має свідоцтво відповідності рівню п'ятизіркового готелю.

Після публікації цієї новини «Гранд Готель» надав ZAXID.NET копію свідоцтва про п'ятизірковість готелю. Наявність у готелю п'яти зірок також підтверджується інформацією з реєстру Мінекономрозвитку.

Про цей випадок стало відомо із публікації на сайті АМКУ рекомендацій «Гранд Готелю» припинити недобросовісну конкуренцію.

«Розміщення на фасаді будівлі готелю «Гранд Готель» «*****» (п'ять зірок) може стимулювати зацікавленість споживачів до придбання послуг і може поставити його у більш вигідне становище щодо інших суб'єктів господарювання. Потенційні споживачі можуть дійсно вважати, що «Гранд Готель» має категорію «п'ять зірок». На вимогу відділення про подання інформації «Гранд Готель» не надав свідоцтва про встановлення категорії п'ять зірок», – йдеться у рекомендаціях АМКУ.

У коментарі ZAXID.NET начальниця третього відділу досліджень і розслідувань АМКУ Галина Боса пояснила, що загалом отримання свідоцтва на відповідність певній категорії є добровільним, але якщо готель хоче використовувати зірки в оформленні чи рекламі, то це має бути підтверджено документом.

Адресовані «Гранд Готелю» рекомендації львівського відділення Антимонопольного комітету України

«Оскільки після реконструкції «Гранд Готель» почепив на фасад п'ять зірок, то ми звернулися до них. Нам не надали підтвердження, що вони мають свідоцтво, після цього ми звернулися до різних органів, які надають ці свідоцтва і там нам повідомили, що готель не звертався по отримання такого документу. Через це ми надіслали рекомендації готелю виправити порушення, однак готель поки не відреагував на наш лист», – розповіла Галина Боса.

У «Гранд Готелі» натомість заявляють, що вперше чують про вимоги АМКУ. Управляючий готелем, який відмовився називати своє ім'я, у коментарі ZAXID.NET заявив, що готель справді відповідає усім вимогам, необхідним для того, аби мати категорію п'ятизіркового, і має офіційне свідоцтво. Адміністрація готелю надіслала ZAXID.NET копію документу, що підтверджує інформацію по п'ятизірковість готелю.

Свідоцтво про відповідність «Гранд Готелю» категорії п'ятизіркового готелю, виданий у серпні 2018 року

Галина Боса заявила, що «Гранд Готель» не є єдиним, у кого АМКУ вимагав зняти зайві зірки. Раніше схожу вимогу висували й готелю «Панорама», розташованому біля Оперного театру: після реконструкції в оформленні готелю використали чотири зірки, але свідоцтва на відповідність цій категорії готель не мав. Після звернення Антимонопольного комітету готель погодився забрати зірки. За словами посадовиці АМКУ, зараз з львівських готелей свідоцтво на відповідність п'ятизірковому рівню є лише в Citadel Inn.

Водночас на популярному сервісу з пошуку та бронюванню готелей Booking вказано, що у Львові є п'ять п'ятизіркових готелів – Bank Hotel, «Гранд Готель», Citadel Inn, Leopolis та Nobilis. Цікаво, що в реєстрі свідоцтв про категорії готелей, що ведеться Мінекономрозвитку, є лише два п'ятизіркові готелі зі Львова – це «Гранд Готель» та Citadel Inn.

Додамо, що «Гранд Готель» кілька років перебував на реконструкції, яку завершили цієї весни. Тоді власник готелю відомий львівський бізнесмен Григорій Козловський заявляв, що це не просто найкращий готель у Львові, а єдиним п’ятизірковий.

«Це – перший готель у Львові, який насправді відповідає всім стандартам п’ятизіркового готелю. Не хочу нікого образити, але я не розумію, як люди вішають п’ять зірок, не відповідаючи цим стандартам. Він відповідає абсолютно всім вимогам п’ятизіркового готелю – кількість рушників, кількість подушок в номері, незаймисті штори, незаймисте покриття на підлозі, пожежні сигналізації, кондиціонування – геть усе…» – розповідав ZAXID.NET Григорій Козловський.

Зазначимо, що документ АМКУ хоч і названий рекомендаціями, по суті він є зобов'язуючим. Якщо адресат таких рекомендацій ігнорує поради, то АМКУ відкриває провадження про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, після чого може подавати в суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук