АМКУ визнав недійсними результати тендеру на перенесення мобільних номерів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 18 березня 20166690

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав результати тендеру щодо впровадження послуги перенесення номера при зміні оператора (MNP) недійсними і зобов’язав державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), відповідальне за його проведення, скасувати всі рішення, які були прийняті після розкриття пропозицій компаній-учасників.

Як повідомляє УНІАН, відповідне рішення колегія комітету ухвалила на п'ятничному повторному розгляді скарги компанії «Ес Ай Центр», яка брала участь у тендері.

У свою чергу голова комітету з конкурсних торгів УДЦР Вадим Гулько повідомив, що держпідприємство категорично не згодне з прийнятим рішенням АМКУ.

«Сама процедура, я хочу зазначити, проходила досить відкрито і прозоро. Тут зауважень до АМКУ немає – вони вислухали абсолютно всі сторони, надавали слово, і все проходило нормально. Однак саме рішення дивує. Не зовсім зрозуміла аргументація, на основі чого воно було прийняте», – сказав Гулько.

Також він додав, що в сформованій ситуації УДЦР розглядає два шляхи подальших дій: держпідприємство може звернутися до суду і оскаржити постанову комітету, а може, згідно з прийнятим рішенням АМКУ, провести переоцінку результатів.

«Яке буде прийнято рішення, ми повідомимо додатково. Тут потрібно визначитися і оцінити всі фактори, ризики, можливості та інші питання. Найближчим часом ця інформація з’явиться на сайті», – зазначив голова комітету конкурсних торгів УДЦР.

У той же час власник компанії «Ес Ай Центр» Дмитро Зарахович повідомив, що дуже задоволений результатами сьогоднішнього засідання і сприймає їх як перемогу не тільки своєї компанії, але і всієї держави.

«Ми розуміємо, що ми починаємо жити в правовій державі. Для нас це було досить важливе рішення. Це якась маленька перемога, тому що в будь-якому випадку тендер не закінчений відхиленням нашої пропозиції і вибором вдвічі дорожчого рішення. А зараз, наскільки ми розуміємо, буде перегляд всіх пропозицій, включаючи нашу», – сказав він.

Про початок процедури державних закупівель послуг для створення і впровадження централізованої бази даних, необхідної для запуску послуги MNP, Держцентр оголосив у вересні 2015 року. У першому тендері взяли участь 4 компанії: «Діалінк» з ціновою пропозицією 67 мільйонів гривень з ПДВ, «Т4в» – 62,3 мільйона гривень, «ЕС АЙ центр» — 25,8 мільйона гривень та «Технічний центр інтернет» — 17,7 мільйона гривень. Однак УДЦР на засіданні 5 листопада заявив, що жоден з учасників не надав повного пакету документів, передбаченого законом про здійснення держзакупівель, і оголосив про повторне проведення конкурсу.

У повторному тендері взяли участь 6 компаній: Huawei, яка запропонувала ціну з ПДВ 26,9 мільйона гривень, Ericsson — 107,7 мільйона гривень, «Діалінк» — 71,8 мільйона гривень, «Ес Ай Центр» — 39,6 мільйона гривень, «Т4в» — 82,3 мільйона і «Українські спеціальні системи» — 89,3 мільйона гривень.

25 січня УДЦР оголосив компанію «Діалінк» переможцем тендеру по впровадженню послуги MNP зі стартовою ціною 71,8 мільйона гривень, після чого інші учасники торгів і низка українських ЗМІ висловили свою незгоду з прийнятим рішенням.

5 лютого «Ес Ай Центр» у партнерстві з європейською компанією Teletech звернулася до АМКУ з проханням переглянути результати торгів, оскільки, на думку керівництва компанії, цінова пропозиція компанії-переможця «Діалінк» була завищена вдвічі.

Більш того, як писали «Наші гроші», фірмі «Диалинк» має відношення Геннадій Ільїн — екс-депутат Київради з президентської фракції «Солідарність», колишній начальник охорони Петра Порошенка.

Перший розгляд скарги «Ес Ай Центру» відбувся 3 березня, проте колегія АМКУ перенесла розгляд скарги у зв’язку з тим, що аргументація сторін виявилася недостатньою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук