Античітер для чайників
Спорт

Античітер для чайників

Дивні питання про ЧС з шахів у Львові і прості відповіді

Назарій Тузяк, 3 березня 2016 1553 0

Матч за звання чемпіонки світу з шахів, який триває зараз у Львові, викликав спалах інтересу до цього виду спорту. Після перегляду першої партії, яку Марія Музичук і Хоу Іфань зіграли внічию, виникло багато несподіваних питань, на які ми зібрали відповіді.  

Чому онлайн-трансляція іде з 30-хвилинною затримкою?

Як правило, трансляція турнірів такого рівня йде в реальному часі. Однак для матчу у Львові Хоу Іфань висунула вимогу про 30-хвилинну затримку трансляції на офіційному сайті ФІДЕ і на YouTube. Навіть глядачі і журналісти, що перебувають у Палаці Потоцьких спостерігають за грою на моніторах у записі. Ймовірно, вимога Іфань пов’язана з побоюваннями, що глядачі намагатимуться підказувати Музичук.

А шахістки можуть отримувати поради у ході партії?

Ні, це заборонено. Навіть коли вони виходять до туалету, організатори зобов’язані запобігти будь-якому контакту шахісток зі сторонніми особами.

Чому вони іноді виходять з кімнати? Хіба це не порушення?

Головне правило – шахістки мають перебувати у полі зору арбітрів. Вони можуть ходити по залі, можуть відлучитися у вбиральню. Із дозволу арбітра вони можуть навіть покинути ігрову зону, але виключно у супроводі одного з представників ФІДЕ. Між собою шахістки можуть говорити лише у тому випадку, коли пропонують нічию.

Хіба в туалеті вони не можуть скористатися смартфоном чи кишеньковим комп’ютером?

В ігровій зоні, куди входить і туалет, гравцю заборонено мати мобільний телефон і/чи інші пристрої, здатні обробляти чи передавати аналіз шахової партії. При потребі арбітр має право на фізичний обшук гравця. У випадку відмови від обшуку, гравець автоматично отримує поразку.

На вході до Палацу Потоцьких, де проходять партії, встановлені стаціонарні металодетектори, а в ігровій зоні використовують ручні металодетектори. Окрім того, під час партії в ігровій зоні глушать мобільний зв’язок.

Що вони записують після кожного ходу?

Шахістки записують свої ходи і ходи суперниці. Згідно з правилами, вони зобов’язані робити це після кожного ходу на спеціальному бланку. Після завершення гри шахістки обмінюються цими записами, завіряючи їх підписами. Це офіційний документ.

Записати хід можна як перед, так і після самого ходу. Якщо гравець спочатку походив, то записати хід він має перед тим, як зробити наступний.

Що таке «античітерські правила» ФІДЕ?

У широкому сенсі – це правила, що запобігають можливому шахрайству шахістів. Назва походить від англ. cheat code (шахрайський код), який використовується у відеоіграх.

Античітерські правила ФІДЕ – це серйозний документ, який передбачає усі можливі варіанти шахрайської поведінки шахістів і методи реагування на них.

Скільки часу триватиме матч за звання чемпіонки світу?

Загалом передбачено 10 партій – по одній в день. Загалом чемпіонат може розтягнутися на 18 днів, оскільки після кожних двох ігор передбачений день на відпочинок і ще по дню на відновлення сил дають після 9 і 10 партій.

В принципі, матч може завершитися і швидше – коли хтось набере 5,5 очок, тоді продовження матчу втрачає сенс. Якщо ж після 10 партій рахунок буде 5:5, додатково гратимуть тайбрейк (мінімум чотири партії у «швидкі» шахи).

Як нараховують очки?

Перемога дає одне очко, нічия – 0,5 очка. Програш не дає очок.  

Що отримає переможець і переможений?

Призовий фонд чемпіонату становить 200 тис. євро. Переможець отримає 60% з цієї суми (120 тис. євро), решту – його суперник. Втім, якщо переможця визначать лише за підсумками тайбрейку, то призові поділять інакше – 110 тис. євро переможцю і 90 тис. євро переможеному.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук