Антична трагедія про часи Троянської війни з'явиться у львівському театрі «Воскресіння»

КультураМарічка Крижанівська, 1 березня 2017, 20:13 297 0

У львівському театрі «Воскресіння» 4 березня відбудеться прем'єра вистави «Іфігенія в Авліді».

Прекрасну Єлену уже викрали, Троянська війна почалася. Та грецькі війська не можуть відплисти з Авліди, бо богиня Артеміда наслала на греків нещастя – штиль. Царю Агамемнону жрець пророкує перемогу у війні лише, якщо той пожертвує життям доньки Іфігенії.

Агамемнон, втілений актором Петром Микитюком, постає перед вибором – влада чи людяність.

«Для мене, як для актора, було найважливіше дослідити зміну в людині, яка стає при владі. Коли вона при владі, у неї вселяється якийсь демон і вона перестає бути людиною, перетворюється на якусь зовсім іншу істоту. І в Евріпіда є цьому підтвердження», – каже Петро Микитюк.

Воскресінці взялися за трагедію Евіріпіда V ст. до н. е., бо вона нині на часі. Під сонцем між людьми нічого не змінюється і те, чим жили 2-3 тис. років тому, стається і нині, вважає режисер Ярослав Федоришин:

«Християнський час сьогодні, на мою думку, розпадається, різні заповіді втрачають своє значення: любити один одного. Стає страшенно жорстокий час: війни, стрілянина, вбивства, все, що було тоді, коли писав Евріпід», – пояснив Ярослав Федоришин:

Костюми Алли Федоришин із кавалків різних тканин натякають на морально зубожіле суспільство і рештки колишнього блиску.

«Найстрашніше, що в житті може бути – коли цінності знівельовуються і люди перестають бути людьми. І ми завжди маємо пам'ятати, що ні влада, ні гроші не замінять життя», – поділився думками Володимир Губанов, виконавець ролі Менелая.

Текст Евріпіда, написаний віршем, зберегли без змін.

«Для мене особисто було складно, щоб віршована форма стала рідною, щоб вона зазвучала зрозуміло і сучасно для глядача», – додала Наталія Лукашонок, виконавиця ролі Іфігенії.

Прем'єра «Іфігенії в Авліді» – у суботу, 4 березня. А далі театрали влаштують експеримент: уперше упродовж місяця у репертуарі буде лише ця постановка – 13 вистав.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук