У Львові покажуть мультимедійну виставу на тексти Сергія Жадана

КультураОльга Перехрест, 1 березня 20171990
У Львові покажуть мультимедійну виставу на тексти Сергія Жадана
фото Cultprostir

На сцені львівського академічного театру імені Лесі Українки представлять мультимедійну виставу «роздІловІ», створену на основі текстів Сергія Жадана. Вистава, що відбудеться у середу, 1 березня, стане завершальною у турі проекту.

«роздІловІ» - це візуально-поетичний мультимедійний перформанс, ідея створення якого належить режисерці та перформерці Олі Михайлюк (яка також працювала над виставою «Альберт, або Найвища форма страти» разом з письменником Юрієм Андруховичем). У «роздІлових» поєднані тексти Сергія Жадана, візуалізація Олі Михайлюк, музика Олексія Ворсоби і Влада Креймера. Проект представляє агенція «АртПоле».

Львів стане останнім містом, у якому представлять «роздІловІ» (фото: Cultprostir)

Цьогорічним гаслом проекту «роздІловІ» стало «Щастя не оминеш»: свій тур митці розпочали з міста Щастя у Луганській області. Виставу також побачили у Станиці Луганській, Старобільську, Харкові, Тернополі, Києві та Івано-Франківську. Львів став восьмим і останнім містом туру. Як зазначили автори проекту, залучення прифронтових міст до гастрольного графіку було для них принциповим.

«У прифронтовій зоні люди більш емоційно відкриті. Ясна річ, ти можеш говорити про культуру чи мистецтво, але ти пам’ятаєш, що за вікном прилітають міни. Багато хто там вже навчився з цим жити. Хтось не навчився – і виїхав. Безперечно, є своя специфіка, але там багато людей, яким це потрібно і вони цього очікують. Наприклад, Станиця Луганська –відірвала, ніби острів: вона далеко, майже на лінії фронти. Її мешканці ізольовані, і їм важливий цей елемент солідарності», - розповів Сергій Жадан.

Проект «роздІловІ» був створений ще у 2011 році, проте відтоді зазнав ряду змін. Цього року митці також записали перший музичний альбом проекту.

«Спочатку це виглядало як експеримент, який стосувався форми роботи над матеріалом. Зараз є відчуття, що ми вже прийшли до розуміння, як треба це зробити. Два, три, чотири роки були пошуками. Альбом, який ми записали, є певною точкою, після якої хочеться робити наступний, більш впевнений», - розповів музикант проекту Олексій Ворсоба.

Львівська прем'єра вистави «роздІловІ» відбудеться 1 березня у академічному театрі імені Лесі Українки о 19:00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук