У Львові показали виставу, яка поєднала вірші Тичини та Жадана

У Львові показали виставу, яка поєднала вірші Тичини та Жадана
Лариса Руснак у виставі «1917/2017: Тичина, Жадан і Собаки»

Нова театральна постановка Мистецької Групи «Яра» (Нью-Йорк) «Яра» «1917/2017: Тичина, Жадан і Собаки» поєднала поезію Павла Тичини та Сергія Жадана.

Режисерка Вірляна Ткач та її актори кидають поетичні містки між страшними подіями 1917-1920-го років та теперішньою війною.

«Головний об’єкт постановки «Замість сонетів та октав» – збірка Павла Тичини видана у 1920 році, яка складалася з 12 віршів. Цикл відкривається поезією «Уже світає», що стає прологом для 11 віршів в прозі, кожен у двох частинах: одна лаконічно описує події, а антистрофа пропонує інший погляд на ситуацію. Тичина постраждав за публікацію збірки й більше навіть про неї не згадував. Перша повна публікація циклу вийшла лише під час розвалу Союзу», - анонсують автори.

Вистави зберігає усі риси, традиційні для Мистецької Групи «Яра»: у центр постановки поставлений текст, який стає і сюжетом, і головним ритмічним чинником, і інтригою. Актори вводять поезією Тичини у контекст тих подій, які відбуваються тепер.

Текст, поданий та трансформований акторами, супроводжують музика та спроектований на екрани лаконічний візуальний ряд. Цього разу Вірляна Ткач вирішила розбити плин поетичного дійства своєрідними зонгами.

Вірші Сергія Жадана вривалися у поезії із «Замість сонетів і октав» не лише як перегук двох епох, а як яскраві вставки, що миттєво трансформували театральну виставу у рок-концерт. Емоційне виконання «Бийся за неї», «Єрусалим» та «Ребе» стають кульмінаційними піками вистави.

Це було ефектно, от тільки розчути безпосередньо поезію Жадана було практично нереально. Це ностальгійно нагадувало атмосферу концертів кінця 90-х, коли тексту ніхто не чув, але їх і так усі знали, тож якість звуку (а точніше її відсутність) не перешкоджала отримувати позитивні враження.

Режисерка Вірляна Ткач – режисер Мистецької Групи «Яра», яка поставила близько 30 вистав у театрі «La МaМa» в Нью-Йорку. Група існує уже 25 років, її склад не є сталим, він формується для кожної вистави. Цього разу у «1917/2017: Тичина, Жадан і Собаки» взяли участь Лариса Руснак, Микола Шкарабан, Роберт Фельдман, Мальвіна Салійчук, Тео Курков. Наступними виставу побачать кияни вже 20 вересня під час Гоголфесту.

Фото: Мистецька Група «Яра»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук