Україні слід тимчасово відмовитися від політики гармонізації власного законодавства із ЄС, натомість створивши власні правила гри й використовувати конкурентні переваги. Про це під час виступу в Українському домі у Давосі заявив голова депутатської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, повідомляє «Укрінформ».
«Багато сусідніх країн тиснуть на нас, схиляючи до так званої «гармонізації законодавства». Однак, я вважаю, що для України це неправильно. Якщо слабша економіка об’єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами», – сказав Арахамія.
На його переконання, Україна повинна створити унікальні правила, й «заради використання наших відмінностей приходитимуть інвестори».
«Ці слова можуть бути не популярними у Європарламенті чи деінде, але ми мусимо зайняти якесь унікальне місце, поки не станемо сильнішими, й вже тоді можемо синхронізуватися», – зазначив депутат.
Лідер фракції «Слуга народу» у Верховній Раді також наголосив на важливості для України створення власних правил гри й використання «конкурентної переваги».
«Якщо ми гармонізуємося, то можемо стати найслабшою економікою у ЄС, чимось на кшталт Словенії. Будучи величезною державою, ми матимемо дуже малий вплив, оскільки правила гри вже існують», – підсумував він.
Доповнено: Після оприлюденння резонансної віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що попри заяви глави фракції «Слуга народу» Давіда Арахамії, Україна не відмовиться від євроінтеграції.
Сам Арахамія напряму не став коментувати чи спростовувати свої слова про необхідність зупинити гармонізацію українського законодавства із європейським. Натомість повідомив, що він за Угоду про асоціацію та подальшу євроінтеграцію України.
Як інформував ZAXID.NET, напередодні віце-прем’єр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба повідомив, що Україна більш не претендує на створення митного союзу з Європейським Союзом. Натомість, за його словами, вона робить ставку на максимальне спрощення всіх митних процедур та сприяння інтенсивному руху товарів через митний кордон, та доступ українських виробників на ринок ЄС.