Україна відмовилася від ідеї митного союзу з Євросоюзом

Експерти вбачають у митному союзі загрозу для євроінтеграції України

Ідея про створення митного союзу з ЄС була запропонована у 2017 році за президенства Петра Порошенка

Україна більш не претендує на створення митного союзу з Європейським Союзом, роблячи ставку на максимальному спрощенні всіх митних процедури та сприянні інтенсивному руху товарів через митний кордон, доступу українських виробників на ринок ЄС. Про це заявив віце-прем’єр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба під час дискусії «Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік», інформує «Українська правда».

За його словами, ключовими пріоритетами, які Україна буде відстоювати під час засідання Ради асоціації, яке відбудеться в Брюсселі 28 січня, будуть інтеграція в енергетичний та цифровий ринки ЄС, отримання «промислового безвізу», а також створення «нового порядку денного в сфері юстиції та свободи», назвавши останній пункт «питанням, яке вже перезріло».

«Окрім цього, на порядку денному – долучення до Європейської зеленої угоди, а це охопить майже всі сектори, а також актуалізація умов торгівлі», – додав віце-прем’єр.

«У 2019 році ми мали 32 товарні позиції, по яких європейські квоти були повністю або майже повністю вичерпані. Те ж саме – у 2018 році. Роком раніше таких позицій було 26. Це означає, що нам вже затісно в цих умовах», – пояснив він.

Слід зазначити, що ідея про створення митного союзу з ЄС була запропонована у 2017 році за президенства Петра Порошенка і передбачала, що Україна мала створити більш глибокий варіант економічної співпраці з ЄС, ніж звичайна зона вільної торгівлі. Зокрема, пропонувалося укласти угоду аналогічну тій, яка існує між ЄС та Туреччиною.

Однак, за словами аналітиків, така ідея не була вигідна Україні оскільки їй довелося б відмовитися від нині чинних угод про вільну торгівлю з іншими країнами. При цьому така відмова не означала б, що Україна автоматично отримає режим вільної торгівлі з тими країнами, що мають аналогічний режим із ЄС. За їхніми словами, перспектива створення митного союзу із ЄС могла з’явитися лише за 5–7 років, після завершення впровадження реформ, прописаних в Угоді про асоціацію. Водночас, позитивний економічний ефект від створення митного союзу став би можливим лише у ситуації, коли експорт до ЄС складав би 80-85% від всього експорту України.

Крім того, укладення митного союзу за «прикладом Туреччини» могло негативно вплинути на інтеграцію України до ЄС, адже «турецький шлях» поки не призвів до повноцінного членства цієї країни в ЄС. Натомість східноєвропейські країни, що вже вступили до ЄС або наразі мають перспективу членства, фазу митного союзу оминають. Детальніше про підводні течії від укладення митного союзу між Україною та ЄС можна почитати перейшовши за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук