Кулеба назвав заяву Арахамії в Давосі про відмову України від євроінтеграції «фігурою мовлення»

Віце-прем'єру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції довелося пояснювати слова глави фракції «Слуга народу»

Віце-прем'єр не став пояснювати причини резонансної заяви, яка пролунала від голови найбільшої фракції Верховної Ради

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба наполягає що попри заяви глави фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, Україна не відмовиться від євроінтеграції. Про це він написав у своєму Facebook, коментуючи скандальну заяву Арахамії про те, що Україні слід тимчасово відмовитися від політики гармонізації власного законодавства з ЄС.

Віце-прем'єр не став пояснювати причини резонансної заяви, яка пролунала від депутата, але запевнив, що всупереч його словам, європейська інтеграція України продовжиться.

«Україна буде і надалі системно адаптувати своє законодавство до європейського, тому що курс на членство в ЄС залишається незмінним і незворотним»,запевнив віце-прем’єр, зауваживши, що відхилення від цього правила можливе тільки у виключних випадках.

Кулеба похвалив Арахамію за участь у прийнятті євроінтеграційних законів і заявив, що «переговорив» з ним. За словами Кулеби, виявляється, заява, яка призвела до величезного резонансу, була всього лише «фігурою мовлення». Він також розповів, що провів телефонну розмову з Арахамією.

«Він тієї ж думки. Все інше – то фігура мовлення», – написав віце-прем'єр.

Сам Арахамія напряму не став коментувати чи спростовувати свої слова про необхідність зупинити гармонізацію українського законодавства із європейським.

«Я за договір про Асоціацію з ЄС і максимальну інтеграцію з європейськими сусідами. В той самий час інтереси України мають бути пріоритетом номер один для української влади... Всі держави в ЄС відстоюють свої інтереси, так само і Україна має відстоювати свої, інтегруючись до Європейського Союзу. Все інше - lost in translation», заявив він.

У коментарях до публікації Арахамія пояснив, що його промова звучала англійською мовою.

«Зараз, згідно з Угодою про Асоціацію, почався плановий перегляд окремих положень, вважаю що треба скористатись цією нагодою для просування вигідних для України змін в цієї угоді», - додав він.

Як інформував ZAXID.NET, напередодні голова депутатської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія виступив за тимчасову відмову України від політики «гармонізації» свого законодавства із європейським.

Зазначимо, що сам Дмитро Кулеба раніше заявляв, що Україна більш не претендує на створення митного союзу з Європейським Союзом. Натомість, за його словами, вона робить ставку на максимальне спрощення всіх митних процедури та сприяння інтенсивному руху товарів через митний кордон, та доступ українських виробників на ринок ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук