Археолог відмовився від почесного звання, протестуючи проти міністра культури

КультураД.Ц., 9 червня 201536150
Археолог відмовився від почесного звання, протестуючи проти міністра культури
фото Facebook

Відомий археолог Тимур Бобровський відмовився від звання «заслужений працівник культури України». Він надіслав своє посвідчення з проханням відповідним актом анулювати його та відкритий лист президентові України прем’єр-міністру України та віце-прем’єр-міністру – міністру культури України. Саме дії останнього спричинилися до такого рішення археолога.

«Я змушений відмовитися від почесного звання заслуженого працівника культури України на знак протесту проти руйнівної діяльності нинішнього віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В’ячеслава Анатолійовича Кириленка. 

Імітація діяльності з реформування культурної політики Української держави, латентна конфронтація з громадськими ініціативами, спрямованими на стратегування для розвитку вітчизняної культури, непрозорі кадрові призначення у провідних закладах культури, адміністративно-командні методи управління культурою – це лише незначна частка претензій, які впродовж майже півроку безупинно адресуються керівництву міністерства культури», - йдеться у звернені.

Археолог розповів, що 28 березня 2015 року він опублікував відкритий лист до пана Кириленка з критикою на адресу діяльності керівного апарату Мінкульту. 

Відповіді на нього він так і не отримав, натомість 29 квітня отримав письмове попередження про звільнення з посади завідувача сектору археологічних досліджень Національного заповідника «Софія Київська» в зв’язку зі скасуванням у заповіднику археологічного підрозділу, необхідного для повноцінного забезпечення збереженості об’єкта всесвітньої спадщини – Софії Київської. 


Крім того, впродовж квітня – травня Тимура Бобровського було виключено зі складу усіх фахових рад в організаціях, підпорядкованих міністерству культури. Фахівець вважає, що це є наслідком його критичних виступів на адресу міністра культури.


«На мій погляд, зазначені дії є неприйнятними у демократичній державі, про що я 5 травня 2015 р. написав прем’єр-міністру України. Втім, і це звернення також лишилося без відповіді», - написав він.

«Ситуація, що склалася, є лише одним з проявів системної кризи у сфері гуманітарної та культурної політики, в якій особиста участь пана Кириленка лише поглиблює кризові явища. Це свідчить про нагальну необхідність його відставки не лише з посади міністра культури, але також і з посади віце-прем’єр-міністра. Таке рішення дозволило б невідкладно визначитись з реформуванням галузі, а головне – назавжди відмовитись від недемократичних форм управління державним органом виконавчої влади та профільними інституціями у галузі культури», - вважає Бобровський. 

«На жаль, в умовах, коли мої звернення як громадянина держави лишаються без відповіді, я змушений вдатися до акцій громадянського протесту», - наголошує він.

Почесне звання було присвоєно Тимуру Бобровському за «значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави», зокрема, за оперативну та якісну підготовку номінаційної документації на об’єкт «Стародавнє місто Херсонес Таврійський». Саме за цією документацією у червні 2013 зазначений об’єкт від України було включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук