Кириленко шкодить культурі, - Ірина Подоляк

КультураДарина Цвях, 2 квітня 201517661

Народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань культури і духовності Верховної Ради з питань культури та духовності Ірина Подоляк звернулась до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з приводу діяльності міністра культури В’ячеслава Кириленка.

«Вважаю, що діяльність міністра культури В’ячеслава Кириленка на своїй посаді приносить країні значно більше шкоди, аніж користі, й може призвести до невідворотних репутаційних втрат, недовіри й нівелювання будь-яких успіхів Вашого Кабінету, - йдеться у зверненні, яке Ірина Подоляк розмістила 2 квітня на своїй сторінці у Facebook, - У той час, коли інші члени уряду разом з Верховною Радою демонструють прагнення реформ і роблять реальні кроки для їх здійснення, міністр культури дотепер оперує в парадигмі постсовєтських управлінських кліше і своїми діями викликає категоричне неприйняття серед професійних, експертних середовищ, незалежних діячів культури, які об’єднані прагненням системних структурних змін в управлінні культурою».

На думку депутата, головною проблемою міністра є не тільки фатальна кадрова політика, починаючи із заступників міністра, а й відсутність комплексного бачення модернізації самої управлінської моделі міністерства чи галузей культури.

«Важливі для держави іміджеві проекти, як от Венеційське Бієнале, Ляйпцігський книжковий форум ігноруються,.. приєднання до програми Сгеаtіvе Еurоре, яке вимагало лише підпису міністром угоди за умовне 1 євро, про що було домовлено попереднім керівництвом міністерства культури, а це дало б поштовх для розвитку креативних індустрій та залучення коштів з європейських фондів - не відбулося. Програма «Порозуміння», започаткована 2014 року на принципах державної грантової підтримки, зупинена; платформи «Культура 2025» зупинена»,.. проблеми, пов'язані з культурними цінностями на окупованих територіях та суміжних територіях замовчуються. І це тільки невеликі формальні ознаки кризи, результати якої будуть відчутними в короткому часі», - перерахувала лише частину проблем у царині культури Ірина Подоляк.

«Волюнтаризм, пострадянські способи використання культури виключно як інструменту пропаганди і відсутність розуміння системних процесів у реформуванні галузі стають суспільною проблемою», - вважає депутат. Звернення вона надіслала ще 24 березня, тож відповідь від прем’єра має надійти у найближчий час. 

Нагадаємо, що днями український комітет Міжнародної ради музеїв (ICOM) та Бюро Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІСОМОS) звернулися до президента України, голови ВР та прем’єр-міністра України з проханням вжити заходів щодо міністра культури В'ячеслава Кириленка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Марина Таращук 11 липня 2015, 22:41

  НЕ ВВАЖАЮ МОЖЛИВИМ ТЕРПІТИ ГАНЕБНУ РЕКЛАМУ ГОРІШКІВ «КОЗАЦЬКА СЛАВА», ЯКА ДЕМОНСТРУЄ ТАКОГО СОБІ КОЗАКА-АЛЬФОНСА, ЯКИЙ САМ НЕ ЗДАТЕН СОБІ ДОБУТИ САЛА, І ВИКЛЯНЧУЄ У СВОЄЇ ДІВЧИНИ. А ДІВЧИНА НЕ ЗНАХОДИТЬ НІЧОГО КРАЩОГО, ЯК ЗАПРОПОНУВАТИ ЕРЗАЦ-ЗАМІНУ НА ГОРІШКИ З ГИДОТНОЮ І ШКІДЛИВОЮ ХІМІЧНОЮ ОБРОБКОЮ! ТАКА РЕКЛАМА НІЧИМ НЕ КРАЩА, НІЖ РЕКЛАМА ЦИГАРОК ЧИ АЛКОГОЛЮ. КРІМ УСЬОГО, ЦЯ РЕКЛАМА ОБРАЖАЄ УКРАЇНСЬКУ МЕНТАЛЬНІСТЬ, ЯКА НЕ ДОПУСКАЄ ДЛЯ ЧОЛОВІКА, З ХАРАКТЕРНИМИ РИСАМИ КОЗАКА З ОСЕЛЕДЦЕМ, ВДЯГНЕНОГО У ВИШИВАНКУ, МОЖЛИВІСТЬ КЛЯНЧИТИ ЇЖУ У ЖІНКИ . ТАКОЖ ТАКА РЕКЛАМА НАТЯКАЄ НА ЕКОНОМІЧНУ КРИЗУ, ЩО ЗРОБИЛА ДЕФІЦИТНИМ ОДИН З СИМВОЛІЧНИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРОДУКТІВ. НЕ ІНАКШЕ, ЦЕ МАХІНАЦІЇ , ПОВ’ЯЗАНІ З КРЕМЛІВСЬКОЮ ІНФОРМАЦІЙНОЮ ВІІЙНОЮ! ЧОМУ БЕЗДІЄВІ ДЕРЖАВНІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ ТА МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ???? ГАНЬБА!!! ВВАЖАЮ ЗА НЕОБХІДНЕ ЗАБОРОНИТИ ПОКАЗ ЦІЄЇ РЕКЛАМИ ТА ПІДДАТИ АДМІНІСТРАТИВНІЙ ТА ФІНАНСОВІЙ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЇЇ АВТОРІВ ТА ТВ КАНАЛИ, ЯКІ ВТРАТИЛИ (АБО НІКОЛИ НЕ МАЛИ) ПОЧУТТЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук