Міністр культури розповів про 100 днів роботи на посаді

КультураК.С., 24 березня 20153000

Міністр культури В’ячеслав Кириленко провів брифінг з нагоди 100 днів від призначення його на посаду.

В'ячеслав Кириленко назвав головні напрямки реформ у сфері культури. За його словами основна увага сьогодні приділяється наступним напрямкам: реформа пам‘яткоохоронного законодавства, створення стимулів для кіновиробництва, фінансування культурно-мистецьких заходів, запровадження контрактної системи у театрах і закладах культури.

Щодо реформи пам‘ятко-охоронного законодавства, то тут «наголос на децентралізації, дерегуляції – з одного боку, а з іншого – більш жорстких підходах до охорони пам‘яток ЮНЕСКО та до розміщення зовнішньої реклами на пам‘ятках національного значення», - наголосив В‘ячеслав Кириленко.

Другий напрямок – створення стимулів для кіновиробництва. У цій галузі міністр вважає, що це - «питання, по суті, політичного характеру. В уряді ми вже розглядаємо закон про кінозбір або про збір на підтримку розвитку української кінематографії», - повідомив віце-прем‘єр-міністр, додавши, що вже відбулося кілька нарад, у тому числі за участю кінодистриб‘юторів, телевізійників, інших учасників ринку.

Він пообіцяв, що прийняті у цій галузі рішення мають стати «предметом всезагального компромісу на цю тему. Без такого компромісу ми вносити законопроект до Парламенту не будемо».

Третє важливе завдання, яке потребує першочергового вирішення – фінансування культурно-мистецьких заходів. В‘ячеслав Кириленко повідомив, що пріоритет віддається всім заходам, які «проводяться для АТО чи безпосередньо в зоні АТО». Створено координаційно-мистецьку раду «Зброя культури», яка бере участь у прийнятті заявок, визначенні пріоритетних проектів.

«Ми цього року ще не фінансували жодного так би мовити цивільного заходу, оскільки вважаємо, що в особливий період стандартні підходи не на часі», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Четвертий напрямок реформ – запровадження контрактної системи у театрах і закладах культури.

«Це один із ключових елементів реформи театральної справи», - зауважив віце-прем‘єр-міністр. У Міністерстві культури працює ціла група фахівців. Перший законопроект, напрацьований у рамках цієї групи, наступного тижня буде розглянутий на засіданні кабінету міністрів перед внесенням до парламенту.

Також В‘ячеслав Кириленко поінформував, що 6 квітня буде презентовано стратегію реформування культури, розроблену міністерством культури. При цьому він наголосив, що обов‘язково буде розглянуто й інші аналогічного типу документи, напрацьовані зокрема й громадськими організаціями. На їх основі буде узгоджено спільний документ. «Треба суспільству запропонувати одну і консолідовану стратегію реформ», - переконаний віце-прем‘єр-міністр.

Нагадаємо, що призначення В‘ячеслава Кириленка на посаду міністра культури викликало неоднозначну реакцію у культурному середовищі. Зокрема активісти висунули міністру низку вимог, серед яких – розділення посад віце-прем’єра та міністра культури. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук