Де взяти гроші на українське кіно?
Депутати, чиновники, дистриб’ютори та демонстратори фільмів шукають шляхів фінансування кіногалузі
0Депутати Верховної Ради Микола Кнжицький та Сергій Тарута внесли на розгляд парламенту законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення фінансової підтримки вітчизняної кінематографії.
Законопроект передбачає збір на розвиток національного кінематографу, який мав би складатися зокрема з залишкового призового фонду державної грошової лотереї станом на 31 грудня кожного року.
Залишковий призовий фонд державної грошової лотереї – це частина призового фонду державної грошової лотереї, що становить різницю між нарахованим та виплаченим призовим фондом державної грошової лотереї.
Також законопроект передбачає отримання збору на розвиток українського кінематографу, який мають сплачувати фактично ті, хто показує кіно. Тобто дистриб’ютори фільмів та їх демонстратори.
Основна ставка збору встановлюється у розмірі 20% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 хвилину бази оподаткування.
Підвищена ставка збору у розмірі 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 хвилину бази оподаткування, встановлюється відносно фільмів, студія-виробник яких є резидентом країни-окупанта (законопроект пояснює, що мається на увазі під цим визначенням: це держава, яка відповідно до законів України, а також відповідно до норм і принципів міжнародного права визнана державою-окупантом). Також законопроект передбачає пільгову ставку збору у розмірі 2 % відносно: національних фільмів та наукових та науково-популярних фільмів та передач.
Зауважимо, що серед країн ЄС подібний збір запроваджено у Польщі. Днями польським досвідом із українськими чиновниками від культури ділився польський кінорежисер Кшиштоф Занусі.
З приводу законопроекту учасниками українського кіноринку було проведено нараду за участі керівництва Держкіно, під час якої розглядались питання розвитку українського кінематографа та кінопрокату України.
Під час наради з’ясувалося, що дистриб’ютори та демонстратори фільмів в цілому готові підтримати законопроект за умови врахування певних зауважень та пропозицій. Про це повідомляє офіційний сайт Держкіно.
Зауваження полягають в пропозиції запровадити єдину ставку збору на розвиток національної кінематографії для всіх платників, зазначених у законопроекті. Також пропонується встановити розмір ставки збору, яка є економічно обґрунтованою стосовно платників збору і сприятиме розвитку галузі не тільки кіновиробництва, а й розповсюдження та кінопрокату.
Беручи це все до уваги українські кінодистриб’ютори та кінотеатри вважають за необхідне встановлення діалогу між державою та представниками галузі кінематографії для взаємної підтримки, спрямованої на розвиток українського кінопрокату та відродження національного кінематографа України.
Під цим зверненням підписалися усі великі дистриб’ютери та демонстратори фільмів.
На підтримку запровадження спеціального збору уже висловилися Віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко та голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Нагадаємо, на виробництво фільмів в Україні у 2015 році необхідно 300,5 млн грн. Натомість у проекті держбюджету на 2015 рік заплановано 68 млн 320,9 тис.