Українські кінематографісти пропонують використати досвід Польщі

КультураДарина Цвях, 17 лютого 20151870

Українські кінематографісти вважають, що для розвитку кіновиробництва в Україні найкориснішим є польський досвід. Про це говорили кінорежисери Роман Балаян, Валентин Васянович, Михайло Іллєнко, Олесь Санін і Володимир Тихий, розповідає «Телекритика».

Польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі в той самий час презентував польську модель кіновиробництва віце-прем'єру-міністру - міністру культури України В'ячеславу Кириленку.

Як відомо, в Польщі провідним відомством для кіновиробників є Інститут кіномистецтва, що опікується збором надходжень із трансляції кінофільмів і їх розподілом. За даними, як  подає  міністерства культури України, активне зростання національного кіновиробництва в Польщі розпочалося з 2005 року. Щороку створюється кількадесят повнометражних фільмів. Художні, документальні та анімаційні фільми створюються як за підтримки польського Інституту кіно, так і в співпраці з іншими країнами та коштом європейських інституцій. У Польщі наразі налічується близько 300 кінотеатрів. Останніми роками в них демонструється понад 30% картин національного виробництва. При цьому польський річний кінобюджет становить 35-40 млн євро.

Нагадаємо, що цьогоріч польський фільм "Іда" увійшов до числа номінатів на премію "Оскар" і отримав звання найкращого європейського фільму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук