Асоціація продюсерів створила Український кіноінститут

КультураДарина Цвях, 24 вересня 20154950

В Україні розпочав роботу Український кіноінститут. Він заснований як громадська організація групою українських і американських кінематографістів.

Метою кіноінституту є допомога українській кіноіндустрії впровадити іновації, вивести українське кіно на міжнародний ринок і сприяти суспільству в переході на якісно новий рівень розвитку засобами кіномистецтва, йдеться у повідомленні Асоціації продюсерів України.

Український кіноінститут визначає своєю сферою діяльності всю аудіовізуальну індустрію: синергію кіно, телебачення, відеоконтенту в Інтернеті, відеоігор і віртуальної реальності для створення як класичного кіно і анімації, так й нових засобів, форм українського кіномистецтва і його дистрибуції на міжнародний ринок.

Просування українського нового кіно на міжнародний ринок є однією з головних цілей організації, яка наголошує на важливості створення не «хвиль», а постійної ніші для вітчизняного кіномистецтва на глобальному рівні.

Для реалізації цих цілей кіноінститут запускає декілька програм уже цього року.

Насамперед організація проведе незалежний моніторинг та аналіз аудіовізуального ринку України, створення системи єдиного стандарту дослідження індустрії, розробленої спільно з Європейською аудіовізуальною обсерваторією.

Ще одним проектом стане «Кіношкола майбутнього» - освітній проект Українського кіноінституту. Головною відмінністю від інших кіношкіл має стати особливий акцент на інноваціях у кіновиробництві, технологіях та дистрибуції. При інституті має бути створений кінофонд. Також кіноінститут планує запустити програму правового захисту кінематографістів .

Український кіноінститут очолив юрист та продюсер Руслан Савчук. Виконавчим директором став Денис Масліков, один із організаторів українського оскарівського комітету, який займався висуванням українських фільмів на премію американської Кіноакадемії до 2014-го року.  

Нагадаємо, що у вересні група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект про підтримку українського кінематографа, у якому, зокрема, йдеться створення Українського інституту кіномистецтв - державної установи, яка опікується питаннями фінансування виробництва фільмів та контролем за цим процесом і входить у структуру Міністерства культури, але певною мірою є самостійною, що забезпечується спеціальним порядком призначення та звільнення керівних органів. Цей фактично однойменний орган наразі ще не створено.

Як пояснив ZAXID.NET Денис Масліков, виконавчий директор новоствореного кіноінституту, в будь-якому випадку це мають бути зовсім різні структури. «Вони між собою ніяк не пов’язані. Тим більше, що законопроект не пройшов навіть слухання в комітетах. У будь якому випадку ми не конкуруємо з державою. Ми займаємо зовсім іншу нішу. Насамперед нашими напрямками діяльності є іновації, вихід на міжнародний ринок та трансформація українського суспільства. Ми рухаємося тим самим шляхом, що американці та британці. Тобто ми не претендуємо на державну підтримку. Якщо ми і будемо співпрацювати з державою, то на умовах приватно-державного співробітництва».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук