Атлети зі всієї України позмагалися у Львові на чемпіонаті України із гірського туризму

СпортМарічка Кулачковська, 10 вересня, 14:35 736 0

Чатові скелі прийняли чемпіонат України зі спортивного гірського туризму. На старт вийшли дорослі атлети – представники Львівщини, Києва, Полтави, Одеси.

Одна із дисциплін, на якій випробовували свої сили учасники, ‒ подолання гірських перешкод. Із 7 альтернативних маршрутів спортсмени обирали 3, з якими, на їхню думку, здатні впоратися найкраще. Виконувати завдання можна було 2 способами. Учасниця Анна Мисишин розповідає: «Вільним ти лізеш, не використовуючи ніяких суддівських зачіпок, карабінів. Все, що навішано суддями, ти не використовуєш. А під час комбінованого лазіння ти можеш поставити свою відтяжку, за неї взятися рукою, підтягнутися».

Вільний спосіб майже вдвічі «дорожчий» за сумою балів, які можна заробити. На спині учасник ще й має пронести контрольний вантаж вагою 20 чи 25 кілограмів.

Ярослав Ярошук із Києва зазначає: «Бував на відкритому чемпіонаті Львівської області в 2016-му році. І ось завітав другий раз. Дуже гарні піщані скелі. Оскільки в нас здебільшого граніт, то цікаво полазити тут».

Також спортивні туристи відпрацьовували рятувально-технічні роботи. Атлет повинен по крутопохилій переправі підняти умовно потерпілого нагору, а потім іншим маршрутом на собі спустити вниз. Оскільки змагання особисті, всі роботи виконує самотужки.

Безпека тут понад усе. І головне завдання – підготувати учасників до реальних умов в горах. Організатор Назар Коваль каже: «Ми тут відпрацьовуємо і теорію, і практику. Тому що коли ти вже десь високо в горах, там твоя помилка може дуже багато коштувати».

Біля Чатових скель разом зі спортсменами таборували і чотирилапі улюбленці. Наприклад, хаскі Норду дуже до вподоби їздити на змагання. Його господарка Оля Коваль розповідає: «Він дуже любить бігати, беремо його постійно в гори. Так що Норд з нами, як спортсмен. Він доповнює нашу команду, робить наші подорожі і змагання веселішими».

Загалом свою майстерність на стартах перевірили чотири десятки атлетів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук