Автор комікса про Голокост назвав його зняття з продажу у РФ «небезпечним»

КультураК.С., 30 квітня 20152950
Автор комікса про Голокост назвав його зняття з продажу у РФ «небезпечним»
фото The Guardian

Автор роману-коміксу про Голокост «Маус» Арт Шпігельман заявив, що рішення зняти з продажу його книги - «передвістя чогось небезпечного», повідомляє The Guardian

«Великі книжкові магазини Москви вилучили з продажу примірники книги Шпігельмана, на обкладинці якої зображено свастика, оскільки намагалися дотриматися закону про заборону нацистської пропаганди», - піше британська газета.

«Це дуже прикро, бо книга - про пам'ять, - заявив Шпігельман в інтерв'ю газеті. - Ми не хочемо, щоб культури стирали пам'ять».

Шпігельман сказав: «Думаю, що закон навмисно надав ефект, який полягає в придушенні свободи вираження своїх думок в Росії. Схоже, вся мета в тому, щоб налякати всіх, що виражають свою думку».

Шпігельман визнав парадоксальнім, що під дію закона потрапила відверто антифашистська книга.

Шпігельман додав, що у Німеччині дозволено зображати свастику лише на обкладинках серйозних книг з історії. Юрист Шпігельмана зумів переконати міністерство культури Німеччини, що «Маус» - теж серйозна книга з історії. Книга вийшла в оригінальній обкладинці і мала в Німеччині успіх.

Нагадаємо, що художник Арт Шпігельман намалював у вигляді коміксу  історію про жахи життя євреїв у нацистській Європі, грунтуючись на тому, що розповідав йому батько. Перший том коміксу «Маус» вийшов в 1986 році.

Арт Шпігельман народився в Стокгольмі в 1948 році. Його батьки, польські євреї Владко і Аня, були в'язнями нацистських концтаборів (Освенцім і Освенцим-2 Біркенау). Незабаром після звільнення вони переїхали до Швеції, а потім у США, де і зараз живе та працює Арт Шпігельман. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук