Автори серіалу «Чорнобиль» без дозволу використали відео українського режисера

Андрій Приймаченко є режисером та викладачем УКУ

У першій серії популярного серіалу «Чорнобиль» виробництва НВО з’являється відео, яке зробив Андрій Приймаченко, український режисер та викладач УКУ. На своїй сторінці у Facebook він зазначає, що автори серіалу використали це відео без його дозволу.

«Той момент, коли HBO використало моє відео у серіалі "Чорнобиль". Дуже радий бути маленькою частиною цього проекту (хоч мого дозволу і не питали)! Роками я цікавився та як міг популяризував тему катастрофи на ЧАЕС і ось - несподіваний поворот», – йдеться у повідомленні.

Андрій Приймаченко також наводить оригинал свого відео. Це візуалізовані телефонні переговори диспетчера ЦППЗ (центральний пункт пожежного зв'язку) з диспетчерами ВПЧ (воєнізована пожежна частина) ЧАЕС, Іванкова, Поліського, з керівництвом пожежної охорони 26 квітня 1986 року. Режисер зробив титри з голосу та виклав ролик у Youtube ще у березні 2013 року. Саме він і з’являється усеріалі.

Андрій Приймаченко навчався у США, після повернення в Україну розпочав працювати лінійним продюсером у Anomaly Film (тепер Toy Pictures). У 2012 році Приймаченко заснував студію по виробництву відео та мультимедійних історій Peredova.

Закінчив Магістерську програму з журналістики УКУ, його дипломною роботою був іміджевий фільм «Львів як бренд». Зараз в УКУ він читає курс «Основи відеорежисури».

Андрій Приймаченко планує звернутись до авторів серіалу. «Наразі я шукаю контакти творців серіалу. Жодних судових позовів поки що не планую. Хотів би зустрітися та поговорити. Очевидно, що їх цікавить українська тема, адже серіал добре зроблено, з увагою до деталей. Думаю, вони і далі займатимуться цією темою, тож пріоритетом для мене є співпраця, а не конфлікт», – розповів режисер ZAXID.NET.

Нагадаємо, що після виходу четвертої черії серіалу гл’дачі помітили схожіть одного епізоду на твір українського драматурга Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів».

Проте сценарист Крейг Мазін відкидає усі звинувачення у плагіаті. У свою чергу, Павло Ар’є обіцяє зробити офіційну заяву після консультацій з юристами.

Серіал «Чорнобиль» опинився на першому місці рейтингу шоу всіх часів на сторінці IMDB, обійшовши «Гру престолів», «Братів по зброї», «Пуститися берега» тощо.

Перший епізод п’ятисерійного фільму «Чорнобиль» вийшов 6 травня. Режисером серіалу став Йохан Ренк. Головні ролі виконали Стеллан Скаарсгард, Емілі Вотсон, Джаред Харріс, Росс Армстронг, Едріан Роулинс, Пол Ріттер та Джессі Баклі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук