Азаров: ріст ВВП з початку року в Україні склав 6,1%

Економіка23 червня 20104960

З початку 2010 року рівень росту ВВП в Україні становить 6,1%, – про це сьогодні, 23 червня, повідомив під час розширеного засідання уряду за участі президента України прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Він наголосив, що минулого року рівень ВВП за аналогічний період знизився на 15%. "Подолати таку глибину падіння вкрай важко, але позитивні сигнали вже є", – запевнив Азаров.

Також Микола Азаров наголосив, що уряд стабілізував ситуацію в бюджетній сфері.

"Наші попередники до того дохазяйнувались, що на єдиному казначейському рахунку залишались копійки, податкові платежі були стягнуті на півроку наперед. Ми відновлюємо кошти на валютних рахунках. Досягнуто домовленості з Росією про ціни на газ, що дало змогу прийняти бюджет. Реальний дефіцит ВВП на сьогодні зменшено до 1,5%. Уряд переводить виконання бюджету на автоматичний режим", – сказав прем’єр.

Він поінформував, що за І квартал рівень приросту надходжень до держбюджету був нижчим за рівень інфляції в країні, однак станом на сьогодні приріст надходжень становить 23,7%.

"Уряд погасить колишні борги і надалі не допустить їх нарощування", – сказав Азаров. Він наголосив, що це позитивний сигнал для МВФ та Світового банку про те, що Україна здатна впоратись з кризою.

Азаров поінформував також, що в Україні активізовано діяльність промисловості. Так, на 1 червня індекс промислового виробництва зріс на 12,7%. Спостерігається зростання споживання електроенергії на 10,5%, в тому числі у металургійній галузі – на 31% та хімічній та нафтохімічній – на 11,3%.

"Ми почали відновлення житлового будівництва, спорудження мостів, метрополітену, стадіонів, соціальних об’єктів. Будівельна галузь до докризового рівня ще не повернулась, але його обсяги на травень цього року більші, ніж на травень 2009 року. Також на 1 червня обсяги вантажообороту зросли на 13,8%, посилились позитивні тенденції в сільському господарстві. Експорт аграрної продукції у січні-квітні виріс вдвічі. Оптимізовано структуру посівних площ, зменшився імпорт м’ясопродукції", – розповів Азаров.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук