Ballantine’s підкоряє львів’ян

Економіка19 квітня 201110239

Минулого року шотландське віскі Ballantine’s Finest відсвяткувало свій столітній ювілей. 15 квітня свято продовжилося у львівському готелі “Citadel Inn” – там відбулася дегустація Ballantine’s, яку провів особисто міжнародний бренд-амбассадор цього віскі Кен Ліндсі.

Втілюючи традицію усім своїм виглядом (на ньому був одягнений шотландський народний костюм із малим кілтом і дірком, захованим у гетру), Ліндсі розповів присутнім, яких того вечора зібрався повний зал, про традиції віскі Ballantine’s. Саме неперервність традицій, наголосив він, і робить це віскі унікальним – про що найбільш красномовно свідчить королівський герб, яким Ballantine’s відзначив у 1938 році англійський король Едуард VII і який до сьогодні можна побачити на кожній пляшці цього віскі. 

Гарантом збереження цих традицій, за словами шотландського гостя, є майстер купажу, який уважно стежить за тим, аби впродовж десятиліть і століть віскі Ballantine’s зберігало свій неповторний смак. Так, при роботі над «скотчем» №1 в Європі, Ballantine’s Finest, майстер мусить зосередитися на тому, щоб суміш більш як 40 найкращих односолодових віскі з чотирьох регіонів Шотландії, завдяки якій букет Ballantine’s Finest піднімається над іншими шотландськими віскі, залишалася незмінно витонченою і збалансованою, не дозволяючи жодному із характерних відтінків – димчатому, сухому чи іншим – домінувати.

ballantines1.jpg

«Ясна річ, рецепт зберігається у секреті. «Охоронцем» рецепту є майстер купажу, і лише він та його команда його знають. Цей рецепт передавали з покоління в покоління від одного майстра до іншого – впродовж близько 200 років. При цьому за всю історію було лише 5 майстрів купажу, враховуючи Джорджа Баллантайна, засновника компанії. Деякі із них працювали в компанії більше 40 років, і за цей час робота, звичайно, ставала для них справжньою пристрастю» , - розповів Ліндсі.

Сьогодні вже впродовж 7 років майстром купажу Ballantine’s є Сенді Хіслоп, здатний, за словами Ліндсі, лише інстинктивно визначити більше 3 тис. ароматів.  Однак в роботі над Ballantine’s Finest він мусить досягати одного і того ж результату: творити золотистий напій з глибоким, з відтінками спецій ароматом, з смаковими нотками яблука, ванілі і квітів. «Якби смак Ballantine’s Finest треба було описати трьома словами, то цими словами були б «м’який», «солодкий» і «складний», - зазначив Ліндсі, запрошуючи гостей до дегустації.

ballantines2.jpgВ процесі дійства гостям запропонували скуштувати 5 різних шотландських віскі, два із яких представляли марку Ballantine’s – Ballantine’s Finest і Ballantine’s 12YO. Коли настав час порівнювати, саме ці віскі і стали однозначними переможцями. Так, арт-директор клубу Rafinad People Юліан Синюк відзначив набагато насиченіший, складніший і більш збалансований, ніж у конкурентів, смак першого, а власник дистриб’юторської компанії «Верітас» і мережі бутіків «Королівство вин» Інна Корєнєва зазначила: «Якщо ми говоримо про 12-річний Ballantine’s – то це, можливо, шедевр».

Присутні на дегустації представники дистриб’юторів алкогольних напоїв у Львові та Львівській області не без задоволення запевняли, що Ballantine’s є одним із найкращих шотландських віскі, присутніх сьогодні на ринку. «Для того, щоб людина увійшла в цей світ, їй треба представити найкраще з того, що є у виробників в Шотландії. Власне, знайомство з віскі я б радила розпочинати з Ballantine’s. Це – традиція, це – бренд, який був заснований однією людиною, це – прізвище, яке досі є знаком цієї торгової марки. Це – традиції, які витримані і в купажі, і в формі пляшки, і в ознакуванні пляшок, Його навіть важко порівнювати з іншим віскі, тому що він має несумнівні переваги», - зазначила, до прикладу, Інна Корєнєва.

Що цікаво, то за час презентації та дегустації, які загалом тривали близько двох годин, у світі продалося 1440 пляшок Ballantine’s Finest – якщо вірити Кену Ліндсі, який розповів, що щороку у світі продається 54 млн літрів цього віскі, а це дорівнює приблизно двом пляшкам щосекунди. Відтак можна бути певним, що разом із львів’янами Ballantine’s дегустували тисячі людей в усьому світі.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук