Банк Олега Бахматюка «Фінансова ініціатива» визнали неплатоспроможним

ЕкономікаІрина Данилів, 24 червня 20155550

Національний банк України 23 червня прийняв рішення про віднесення до категорії неплатоспроможних банку «Фінансова ініціатива», повідомляється на сайті НБУ. Цей банк працював на ринку України з 2005 року і входив до групи великих банків.

Згідно з повідомленням, з лютого 2015 року протягом 180 днів, тобто до 23 червня 2015 року, банк був зобов'язаний привести свою діяльність у відповідність з вимогами законодавства України, але, незважаючи на всі зусилля по стабілізації, включаючи докапіталізацію банку власником істотної участі, зупинити відтік коштів, стабілізувати ліквідність і відновити платоспроможність в умовах поточної фінансової кризи не вдалося.

За інформацією НБУ, переважна більшість вкладників банку у кількості 59 тисяч осіб, або 92%, вклади яких підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, отримають свої кошти в повному обсязі, для чого фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсягу понад 3,7 млрд грн.

Основним власником банку є Олег Бахматюк, власник компанії «Ukrlandfarming», одного з найбільших орендаторів земель сільсько-господарського призначення, що займається виробництвом зерна та розведенням великої рогатої худоби. Бахматюку також належить ще один банк, який визнаний неплатоспроможним - «VAB Банк».

Банк «Фінансова ініціатива» став 53-м банком, який визнано неплатоспроможним за час останньої кризи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук